Mesihin Kaybolmuş Çocukları

Crimson Circle’de (Kırmızı Çember) sunuldu

Tobias:

Ve öyledir sevgili dostlar, bu aile tekrar bir araya toplanıyor. Sizinle beraber olduğumuzdan bu yana, bizim için uzun bir zaman geçti, sizin zamanınızla bir ay. Bu gece üzerinde konuşacağımız çok şey oldu. Dostumuza, bu mesajları ileten, Cauldre diye adlandırdığımıza, bu gece sözü biraz uzatacağımızı söylediğimiz doğrudur. Onun için her birinizden rahatlamanızı rica ediyoruz. Her birinizden yüreklerinizi açmanızı rica ediyoruz. Çünkü bu gece yayılacak bilgi, konuşulan sözcüklerden değil, enerjiden gelecek. Enerjiden gelecek, doğrudan, kapısını açtığınız yüreğinize gelecek. Dostlarım, derin bir nefes alın, yüreğinizi açın, sevginin akmasına izin verin.

Şimdi, bir ay önce olduğundan değişik bir şey var bu çemberin enerjisinde bu gece. Çünkü bir ay önce, biz açıklamalarımıza başlarken, Ruh ile insan arasındaki enerjiyi birleştiren “dokuyucuları” içeri davet ediyorduk. Bu dokuyucular, birleşmenin olmasını sağlamak için, sizin zamanınızın beş dakikasını alıyorlardı. Bu kaynaşma birlikte gerçekleştiriliyordu, burada oturan insanlar ve gelen varlıklarla, yeni ve kutsal bir enerji yaratılıyordu. Daha önce de defalarca söylediğimiz gibi, onlarla birlikte siz kutsal, yeni bir bilinç, diğer boyutlarınızdan hiç biri gibi olmayan, yeni bir boyut yaratıyorsunuz.

Bu gece burada aile olarak toplanıyoruz. Gelen dokuyucular yok; çünkü son ziyaretimizle bu gece arasında geçen zamanda bir şey değişti. Bir şey değişti, çünkü dokuyuculara artık gereksinim kalmadı sevgili dostlarım. Onlara gereksinim yok. Çünkü siz ışık işçileri ve insanlar gücü yeter (muktedir) hale geliyorsunuz. Siz, insan bilinci ile Gerçek Benliğiniz arasındaki köprüyü oluşturacak enerjiyi tutmaya ve sürdürmeye başlıyorsunuz. Gerçek Benliğinizi “Tanrısal Benliğinizi”, bedeninize, bilincinize bütünlemeye başlıyorsunuz. Yani, içinde olduğunuz boyutla, Gerçek Benliğiniz ve Ruh’un boyutu arasındaki bağı sağlayan, enerjiyi şimdi birleştiren varlıklar, dokuyucular değil. Hayır dostlarım, enerjiyi şimdi siz tutuyorsunuz.

Bu açıklamalardan önce yapılan meditasyon mükemmeldi, çünkü o yüreği açmakla ilgiliydi. Şimdi her birinizden, bu birleşmenin olmasına izin vermek üzere, kapıyı açmanızı, kendinizle, Gerçek Benliğiniz arasındaki yüreği açmanızı rica ediyoruz. Siz burada aileyle, güvenli ve kutsal bir alandasınız. Eğer size uygun geliyorsa, olduğunuz tümün, şimdi sizinle birlikte olmasına izin vermek üzere kapıyı açma niyetinizi dile getirmek zamanıdır. Zorlamaya gerek yok, bir tekniğe gerek yok. Yapılacak şey sadece, kapıyı açmak için niyeti dile getirmektir. Bunun nasıl bir duygu olduğuna dair bir beklentiniz olmasın dostlarım, çünkü onu imgeleyemez ya da yaratamazsınız. Yürüdüğünüz insani hal içinde, sadece olmasına izin verin, sadece Olduğunuz Tüm’ün elini tutun. Ruh’un sevgi dolu elini tutun. Dünyalar arasındaki kapıyı açın, Olduğunuz Tüm’ü bu kutsal alana davet etmek üzere. Elele yürüdüğünüzde, insan olan siz, Olduğunuz Tüm’ün sorumluluğunu kabul ettiğinde, bu, Yeni Dünyanın enerjisidir.

Şimdi, söylediğimiz gibi, bu gece açıklanacak çok şey var. Burada bu gruba bakarken, kişisel enerjilere ve her birinize bakıyoruz. Grup enerjisine bakıyoruz. Ortaya çıkmakta olan yeni bir insan görüyoruz. Belki siz hala geçmişin kalıntılarını bırakıyorsunuz. Belki siz hala uyumlanmayı öğreniyorsunuz. Bunun hakkında endişelenmeyin, çünkü o gelecektir. Siz bunu varlığınızın özünden seçtiniz. Onun için buradasınız. Gerçekten bu kutsal bir enerjidir. Her birinize o kadar neşeyle bakıyoruz ki. Yolculuğunuzun zorluklarını biliyoruz. Şimdi size bakıyoruz, her biriniz parlıyorsunuz, evet, her biriniz. Bu odadaki birinizi dahi bunun dışında bırakmadık. Bu pırıltıyı, Olduğunuz Tüm’ü yüreğinize kabul eden siz insanları görüyoruz.

Bu grupla bir ay önce toplandığımızda, dünyanız üzerinde bir ölçümün olacağı, sizin ışık ve karanlık arasında diyeceğiniz dengenin ölçüleceği bir tarihten, 13 Aralık’tan bahsetmiştik. Bu ölçümün gelmekte olduğunu söylemiştik size. Ve gerçekten geldi. Ve her ne kadar, ölçümün sonuçlarını çok kişi merak ettiyse de, Cauldre bize 14 Aralık’ta sorduğunda, cevap vermedik. Tipik. Tipik.

Biz ondan sabırlı olmasını istedik. Ve ondan sonra dostlarım, aşikar (belli,apaçık) oldu. O mesajda size söylediğimiz gibi, bu ölçümün etkilerini tüm gezegeninizde hissedecektiniz. Ve 31 Aralık gününüzde, güneş Pasifik Adalarından başlayarak, batıp da gece yarısı olduğunda, siz Yeni Binyılı kutladınız. Siz Dünyanın her tarafında, 13 Aralık ölçümünün test sonuçlarını gördünüz. Güneş, Avustralya ve Çin ve Hindistan, ve Orta Doğunun zor bölgelerinden geçerek, Londra’ya atlayıp, son olarak Amerikalar’ınızdan battığında, siz ölçümün etkilerini gördünüz. Bu, dua ede geldiğiniz, bunca zamandır olması için çalıştığınız, dünya üzerindeki barıştı. O an, her birinizin yüreğinde bir şey çınladı, ve çoğunuz “başardık” diye ilan ettiniz. Atlantis’in kıyamet ve endişe dolu günlerinin artık geride kaldığını çoğunuz biliyordu. Ama aynı zamanda bir çoğunuz da “ben niye hala dünyadayım?” diye merak etti. Bu gece size bununla ilgili konuşacağız.

Ölçüm, her kişisel ruh, dünya üstündeki her insan için alındı. Ve gerçekten bir ayrılma başladı, bizim iki Dünya dediğimiz, bilinçte bir ayrılma. Bu ayrılma bu güne kadar devam etmekte; ve dediğimiz gibi, yan yana, birlikte var olacak iki Dünya, aynı anda; biri diğerinin farkında olarak, eski Dünya enerjisi, yeninin farkında olmadan, ve bu uygundur. Ama bir süre, sizin 2012 olarak yansıttığınız (bu tarihe tutunmayın) yılda yapılacak son ölçüme kadar iki Dünya olarak kalacak, iki bilinç olarak ve bu iki Dünya (bu tarihe kadar) yan yana olmaya devam edecek. Bu sanki, paralel raylarda giden, sanki aynı hızda hareket ediyormuş görüntüsünü veren iki tren gibi olacak, çok benzer. Dıştan bakıldığında aynı donanımları kullanıyormuş gibi gözüken, ama içte dostlarım, onlar iki ayrı tren olacaklar. Biri bir dizel makina ile yürütülüyor, diğeri daha tanımlanmamış bir makina ile. Bu size görünür (durumda) değil, çünkü onu hareket ettiren teknolojiyi daha anlamıyorsunuz. Ama kendinize ve Ruh’a geliştirdiğiniz güven sayesinde, içinde olduğunuz trenin, yeni Dünya enerjisi treninin, çalıştığı bilişine geliyorsunuz. Yakıt çeşidini, ya da makina çeşidini bilmenize gerek yok, çünkü size makinanın, uygun vagonları çekerek raylardan geçip gittiğini söyleyen güveni geliştirmeye başlıyorsunuz. Bu, yan yana, birlikte var olan iki Dünyayı size göstermek için kullandığımız bir benzetmedir.

Burada seçim yaparak, seçim yaparak toplanmış olanlar, yeni enerji rayları üstündedir. Siz, bunun nasıl birşey olduğunu, geçtiğimiz iki hafta içinde bile öğrendiniz. Siz ayrılığın etkilerini uykunuzda, bedeninizde, etrafınızda olan olaylara verdiğiniz tepkilerde hissediyorsunuz. Bu Yılbaşında bir şey değişime uğradı. Bu, Ruh’tan gelen bir şey değildi. Bu, eterik düzeyde yaratılan bir olay değildi. Bu olan, insan-yapımı bir olaydı; neşe içinde kutlayan bir Dünya, birbirine sarılan bir Dünya, korku içinde bazı insanlarıyla birlikte, belki deneme niteliğinde bir Dünya. Dostlarım, size şunu söyleyeceğiz, bizim duruş açımızdan, 31 Aralık 1999 gününde perdenin bizim tarafında, şimdiye kadar duyduğumuz, savaşlarınızda ve en zor anlarınızda ettiğiniz dualardan, çok daha fazla sevgi ve barış duaları kaydedildi. Sizin tarafınızdan ve başka insanlar tarafından sessizce dile getirilen çok dualar oldu, hatta dua edeceğini beklemediğiniz insanlar bile dua etti o gün. Ve bakın ne oldu. Başardınız! Bu, kutlama zamanıdır!

Şimdi, bu odadaki enerji – hissetmenizi istiyoruz, daha önce yaratılandan değişik, çünkü siz onu yüreklerinizi açarak, niyetinizi dile getirerek ve kim olduğunuzu kabul ederek yarattınız. Genellikle açıklamalarımızın bu noktasında, size sarılmak üzere içeri geleceğimizi söyleriz, ama sevgili dostlar, bizim taraftan bu olayla ilgili olanlar buradalar bile. Siz açıksınız. Onlar size sarılıyor bile. Bizim ikinci çember dediğimiz dairede (her biriniz ilk çemberde oturuyorsunuz), ikinci çemberde, sizin burada uygun enerji dengesini, uygun birleşmeyi sağlamanızla toplanmaya başlayan bir grup var. Onlar içeri giriyorlar ama biz onları şimdilik tanıştırmamayı seçiyoruz. Onlar sonra tanıştırılacaklar.

Şimdi, bu gecenin öğretilerine, aslında açıklamalarına başlamadan önce dostlarım, bir anlık ara vereceğiz, size sarılmak için değil, yarattığınızı hissetmenize izin vermek için duraksıyoruz. Biz geri oturup, takdir ve teşekkür içinde keyfini çıkartıyoruz. Bu anı, bir an sessizlik içinde gerçek sevgiyi hissetmek için kullanın.

(sessizlik)

Buraya gelenler, bir yaşamdan öbürüne katlanan, perdenin altında, spiritüel bellek kaybından geçerek, zorluklardan geçerek, ama yine de sebatla devam eden, umut, sevginin rehberliğindeki bu insanlar kutsanmıştır.

Şimdi, bu gece burada toplanan insanlar, ışık işçileri, her biriniz, biliyoruz, “buradan nereye gideceğiz?” diye soruyor. İlerlemeye can attığınızı hissediyoruz. Biraz evvel, dostumuz Cauldre, gruptan niyette bulunmasını isteyecekti, ama ona yapmamasını söyledik, çünkü biz yüreklerinizde olanı biliyorduk. Her biriniz şimdi “Ruh, yapmam gereken nedir?”, şimdi Yeni Binyıla geçtiğimize göre “yapmam gereken nedir, gitmem gereken yer neresidir?” diye soruyorsunuz. Çok acıya ve zorluklara ve meydan okumalara katlanan, ama yine de şimdi bu çemberde oturup “Ruh için başka ne yapabilirim?” diye soran insan kutsanmıştır.

Şimdi, bu geceki açıklamalarımıza gelince. İletmek istediğimiz çok bilgi var, ve yineliyoruz, bunun çoğunu sözcüklerin diline koymak zor, onun için yeni dili, yeni dili almak üzere kendinizi iyi açın. Gerçekten anlamanız için, burada konuşulan sözcüklerle, bu enerji dilini birleştirmenizi ya da kaynaştırmanızı rica ediyoruz. Ve gelecek günlerde bunu okuyacak olanlardan da aynı şeyi rica ediyoruz dostlarım, çünkü siz de kendinizi gerçekten her iki enerjiye açabilirsiniz.

Hepiniz birçok yerde, birçok yaşam yaşadınız. Çoğunuz, Dünya üzerinde birçok yaşam sürdürdünüz. Hepiniz, misyonunuzu, ya da burada olma, bu Dünyaya gelme nedeninizi biliyordunuz. Çoğunuz, Atlantis günlerini deneyimlediniz ya da Lemuryalılar oldunuz. Bunun bir nedeni vardı. Şimdi bu zamanda, bu çok uygun zamanda gelmenizin bir nedeni vardı.

İleteceğimiz şeyin anlaşılmasına yardımcı olması için önce basit bir öykü anlatacağız.

İnsanın toprağa bir tohum ektiği zamanlar vardır, hemen filizlenmeyeceğini, ama sürmeye hazır olana dek, onu korumak üzere toprakta etrafına sarılmış bir örtü olduğunu bilir. Ve toprağa yerleştirilmiş tohumların bilincinde, bütün tohumların filizlenmeyeceğinin bilişi vardır, ama tohumlara bunun bir zararı olmaz. Bu sadece yolculuğa edilen niyettir. Filizlenmeyen tohumlara üzülünmez, çünkü onlar bütüne geri dönerler. Ama etraflarında bir örtü olan, ekilmiş bazı tohumlar vardır ki, bunların bir gün, doğru zaman geldiğinde ve toprağın bütün unsurları doğru olduğunda, bu örtüyü bırakacakları ümidi vardır. O zaman örtü bırakılır ve onlar filizlenebilir. Bu tohumların çoğu bunu yapar ve örtü onları terk eder. Tohumun içinde gümbürtüler var, büyük gümbürtüler, ve o uyanmaya başlıyor. Ve sonra filizlenmeye başladıkça, çıkmaya başladıkça, tohumun içinde rahatsızlıklar var.

Ve sonra sihirli birşey olur. Tohum uyanırken bir çeşit müdahale olur, ve o kendi kabuğundan çıkar ve burnunu çıkarmaya başlar ve kendi alt dallarını büyütmeye başlar. Olmakta olan bir çeşit müdahale vardır. Bu, tohumun bilinci ile tüm bitkinin yeni-oluşacak bilincinin enerji birleşmesidir. Bu, imgelerseniz eğer, bir enerji ışınının toprağı delip, uyanmakta olan tohuma inmesi gibi bir şeydir – bu enerji ışının sanki, dışardan bakıldığında bir tohum olduğunu düşünen tohuma, önceki kimliğinin tam potansiyelini hatırlatması gibi bir şeydir. Bu sanki, tohumu etkileyen ve “şimdi dışarı çıkma zamanı, şimdi gelip de gerçek işini yapma zamanı” diyen, düşen bir şimşek gibidir belkide.

Siz belki gerçek işinizin, toprakta bir tohum olmak olduğunu düşündünüz ama, o değildi. Bu kaynaşma ve enerjilerin birleşmesi, bu kutsal birlikteliğe gelme, olmaktadır, ve şimdi mucizevi bir şekilde tohum filizlenmeye başlıyor. Ve o dünyanın, suyun, toprağın, besleyicilerin enerjilerini içine alıyor, ama aynı zamanda kutsal kaynaklardan da büyük miktarlarda enerji emiyor. Ve tohum toprağı deliyor ve şimdi muhteşem bir bitki olmak üzere gelişiyor ve sonra da başkalarını besleyecek. Ve başkaları bitkiden beslendikçe, bitki ölmeyecek; yeni yapraklar ve yeni meyvalar vermeye devam edecek. Tohumun bu bitkisinden geçen ve meyvasının tadına bakan her bir kimse, bu enerjinin ve bu sevginin ve bu ruhun bir bölümünü kendinde taşır. Onun için, en sonunda, önce ya da sonra her şey etkilenecek, her şey tohumun niteliklerini taşımaya başlayacak.

Peki Tobias, “Bize neden tohumun öyküsünü anlatıyorsun? Biz çiftçi değiliz; biz ışık işçileriyiz” diye sorabilirsiniz. Ama dostlarım, şimdi bahsettiğimiz şeyi anlamanıza yardımcı olmak için biz bu öyküyü paylaşmayı seçtik sizinle. Her şeyin bilincinde, dünyanızın bu son asrında, hem meydan okuyucu ve zor, hem de ama çok mükafatlandırıcı bir zaman potansiyelinin olacağı bilişi vardı. Gerçek sınavlar olan, ışıkla karanlığın gerçek savaşı olan dünya savaşlarınızın, bu noktada Dünyanızı yok edebileceği anlayışı vardı. Sonra, nükleer çağınıza girdiğinizde, bunun Dünyanızın sonunu getirme potansiyeli vardı – Atlantis’in sonuna benzer bir şekilde. Her iki yöne (ışık ya da karanlık) gitmenin eşit potansiyeli vardı, Dünyanın bu zamanda son bulması ya da iki Dünyaya devam etmesi potansiyeli. Her birinizde bu anlayış vardı.

Buradaki her biriniz, Dünya tarihinin çok nazik, çok kritik bir zamanında gelmeyi seçtiniz. Siz bu zamanı seçtiniz. Bunu, her iki yöne gidebileceğini bilerek seçtiniz. Bu zaman diliminde her biriniz burada olmayı seçtiniz, çünkü her biriniz içinizde, Dünyayı devam ettirecek ve yeni bir enerjiye götürecek tohumu taşıyordunuz, orada yeni Yeryüzünün enerji dinamiklerine gerekli olacak önemli enerji nitelikleri vardı. Her biriniz, yok edilme potansiyelinin olduğunu önceden bilerek, bir tohum getirdiniz. Bu Dünyaya gelmenizin tamamlanmama potansiyeli vardı. Çünkü eğer bir yıkım olsaydı, siz filizlenmeden, sadece geçip gitmiş ve sadece bir başka insan yaşamı kaydetmiş olacaktınız.

Sevgili dostlarım, buradaki çoğunuzun işin içinde olduğu bir zamanı anımsamanızı istiyoruz. Bu zaman 2000 yıl önceydi, buradaki çoğunuz Yeshua Ben Joseph – İsa olarak bilinenle birlikte yürüdünüz. Çoğunuz o zaman Yeshua’yla kişisel olarak karşılaştınız. Çoğunuz, Dünyaya Mesih bilincinin tek kişi değil, birçokları tarafından getirilmesi gerekliliği hakkında, bunun gibi gruplar halinde oturup konuştunuz. O zaman siz çok ilginç bir dönem deneyimlediniz. O zaman orada olduğunuzu, Sevginin üstadı ile yürüdüğünüzü öğrendiğinizde, içinizden utanmamanızı ya da bozulmamanızı rica ediyoruz. Öğrenmek için O’nunla karşılaşmanız, sizin tüm kontratınızın bir parçasıydı. Çünkü İsa olarak bilinen bu varlık, sizin tadına baktığınız meyvayı veren, filizlenmiş tohumdu. Siz Dünya üstünde yürürken, bu enerjinin tadına bakmanız önemliydi.

Şimdi bu yaşama geliyoruz. Böylece bu odadaki çoğunuz, genel olarak -ve bu sınırlandırılmış değildir- ama genel olarak son Dünya Savaşından hemen sonrası ile sizin aşağı yukarı 1970’lerinizin ortası olan bir zaman diliminde gelmeyi seçtiniz, ve bu (tarihler) geneldir dostlarım. Bazıları bu tarihten önce, bazıları sonra geldiler, ama bu, -tohumu tutanların- bizim Mesihin Kaybolmuş Çocukları diye adlandırdığımız çoğu kişinin gelmeyi seçtiği bir zaman dilimiydi. Geldiniz dostlarım, Dünya mezuniyet işlemini başlatırsa, Dünya ikiye ayrılırsa, gerekli olacak Mesih enerjisinin kristal beyazı enerjisini içeren tohumu her biriniz içinizde taşıyarak geldiniz. Mesihin Kaybolmuş Çocukları, tohum taşıyıcıları bu gece burada ve Dünyanızın birçok başka yerindedir.

Siz bu Dünyaya geldiğinizde, bir hastahanede ya da başka yerlerde doğdunuz. Anne-babanız gözlerinize baktı ve diğer çocuklarında ya da başkalarının çocuklarında görmedikleri bir şey gördüler. Ve bu birçok durumda, anne-babanızı korkuttu. Onlar anlamadılar. Göz göze saf sevgiye ve Mesih bilincine bakmak (mükemmel, muazzam bir deneyim olabilecekken) garip geldi, gördüklerine hazır değildiler. Taşıdığınız enerjinin gücüne hazır değildiler. Ve siz çok erken yıllarınızda ve hala anne-babanızın eline baktığınızda, ve onlar sizi yedirip, altınızı değiştirdiğinde; çoğu kendini rahatsız hissetti; onlar anlamadılar. Garip uyku düzeninizi anlamadılar. Sanki başkalarıyla konuşurmuşcasına, sözde abuk subuk halinizi anlamadılar. Neden başka çocuklar gibi olmadığınızı anlamadılar. Ve onların enerjisi dostlarım, değişik olduğunuzu, ve alışılagelmiş olmadığınızı ve belki garip olduğunuzu, daha küçük çocukken iletti size. Ve siz bunu varlığınızın özünde hissettiniz; siz anne-babanızın içinde bir şeyi tatmin etmediğinizi hissettiniz.

Ondan sonra, erken çocukluk yıllarınızda, iki ile on yaş arasında bir yerde, burada olanların çoğu ve bunu okuyanların çoğu için birşey oldu. Siz Mesih enerjisini, buna ihtiyaç duyan fiziksel varlığınıza, biyolojik bedeninizin bütün parçalarına ilettikçe, bu enerjiyi ortaya çıkarmaya başladıkça, ve size beşiğinizde bakmaya gelenlerin tepkisini gördükçe, utanmaya başladınız, ya da yanlış birşey yaptığınızı zannettiniz. Ve dostlarım, bunu duyan ve okuyan her biriniz, her biriniz o zaman “darbe” diyebileceğiniz bir şey aldınız, kapıyı kapamak için. Bazılarınız travmatik bir fiziksel olay yaşadınız. Bazılarınız travmatik bir duygusal olay yaşadınız. Diğerleri için, bir gece, sanki şimdiye kadar hissettiğiniz en büyük sevgi çıkıp gitmiş ve sizden uzaklaşmış gibi oldu. Bunun için size Mesihin Kaybolmuş Çocukları diyoruz, çünkü çocukken, her biriniz kayboldunuz. Kapıyı kapadınız ve çivilediniz.

O günden beri içinizde en büyük umutsuzluğu, en büyük kaybı hissettiniz. Geri gelme, bunu geri getirme girişimi – oh, bunun ne olduğuna dair içinizde hala bir anımsama var, bir enerji anımsaması, belki o belli olayınki değil ama bağlı olma duygusu, içinizdeki kristal Mesih yapısı, hissettiğiniz utanç, uygun zamana kadar bunu bir kenara koyma. Tüm bunlar sevgili dostlarım, plana göreydi. Bir yanlışlık yoktu. Kazara değildi. Çünkü gerçekten bu enerjiyi uygun zamana kadar, varlığınızın içinde güvenli, saklı bir yerde tutmanız gerekliydi. Oh, eğer siz bu Mesih enerjisinin tümünün gençlik yıllarınızda, erken erişkin yıllarınızda ortaya çıkmasına izin verseydiniz, kendinizi zor duruma sokacak, ya da öldürülecek, ya da alay konusu olacaktınız. Bunu bir kenara koymanız önemliydi sizin için. Siz, Mesihin Kaybolmuş Çocuklarısınız.

Siz, tohum taşıyıcılarısınız.

Biz sizden özür dilemek istiyoruz, bu mümkünse eğer, taşıdığınız şeyler için, ve üstünüze aldığınız acılar için, ne olduğunu bulmak için geçmek zorunda kaldığınız tüm şifalar ve danışmalar ve yardımlar için. Ama dostlarım, siz yolu seçtiniz ve biz onu onurlandırdık. Kaybolmuşluk duygusu, terk edilmişlik duygusu, işte buradan geliyor.

Ve şimdi iyi haberlere gelince. Şimdi iyi haberlere gelince dostlarım. Tohumlar filizlenmeye başlıyor. Onlar örtülerini üstlerinden atmaya başlıyorlar, başaranlar, ve hepsi başaramadı, ama burada oturanlar, tüm dünyada aile ve ışık işçisi diye adlandırdıklarınız; sizler filizlenmeye başlayan tohumlarsınız. Bu, uyanmakta olan ve rahatsızlık hisseden, ama yine de patlamanın neşesini hisseden, kafası karışık ama yine de tutkuyla dolu tohumun zamanıdır. Bu, kutsal birleşmenin olma zamanıdır, kullandığımız tohum benzetmesine göre, yıldırımın düşme zamanıdır. Dostlarım, acı veren bir yıldırım çarpması gibi olmayacağına dair, size güvence veriyoruz. Mesihin Kaybolmuş Çocukları, bu içeri girmeye başlayan, içinizdeki tohumla birleşen bir sevgi seli gibi olacak. Bu, sizin sürmenize ve çıkmanıza ve ağaç, meyva, ve yol olmanıza yardım etmeye başlıyor.

Onun için bu gece burada oturup sizinle paylaşıyoruz, nelerden geçtiğinizi anlamanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz, 13 Aralık ölçümünden sonra ve dengelerin anlaşılmasından sonra ve şimdi de yeni Dünyanın yaratılmasından sonra, tohumların çıkmaya hazır olduğunu anlamanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tohumlar önemli, çünkü onlar başkalarının görebilmesi için, enerjisel bir ışık yaymaya başlayacaklar. Tüm bu günler boyunca siz bu bilinci içinizde taşıdınız. Bu tohumu taşıyan bir insanın, sizin olmanız önemliydi dostlarım. Bu sizsiniz.

Bu asteroidler ya da kometler ya da gezegenler tarafından verilebilecek bir enerji değildir. Oh, onların da bunda bir rolü var, ama bu, sizin içinizden gelmesi gereken bir enerjiydi. Onun için 2000 yıl önce, Yeshua Ben Joseph ile birlikteyken tek bir tohumun filizlenmesinin nasıl bir şey olduğunu görmeniz, bu enerjinin bir parçası olmanız gereken bir zaman oldu, bir gün siz de bir taşıyıcı olabilmeniz için. Bu odadaki her biriniz zaman zaman, Mesih gibi olduğunuzu hissettiğiniz için belki deli olduğunuzu düşündünüz, çünkü kitaplarınız size bunun yanlış olduğunu öğretti, çünkü onlar sadece Tek olduğunu öğretti. Ama sizin Sananda dediğiniz, birlikte yürüdüğünüz Sevgi üstadının Kendisi bu gece burada duruyor, içeri girmekte olan kutsal ışıkla, filizlenmekte olan tohumun birleşmesine izin vermek üzere, taşıdığınız Mesih bilincini kabul etmenizi – devam etmenizi, taşıdığınız enerjiyi bu yeni Dünyaya getirmenizi, bitki olmanızı, burada, Dünya üzerinde Mesih bilincinin meyvası olmanızı her birinizden rica ediyor. Buna ihtiyaç var.

Buna ihtiyaç var.

Her şeyin ilerleyebilmesi için, ışığı bu yeni enerjiye getirecek olanların olması gereklidir. Çok basit bir şekilde söylersek, bu yaşamda yapmayı istediğiniz şey budur.

Şimdi ölçüm yapıldığına göre dostlarım, o kadar onurlandırma var ki! Sananda dediğiniz varlık bu gece önünüzde duruyor, geldiğiniz yolculuğu onurlandırmak üzere. Siz gözyaşlarının sizin gözlerinizden aktığını zannediyorsunuz. Onlar Sananda’dan akıyor. Onlar, bunu seyreden herkesten akıyor. Mesihin Kaybolmuş Çocukları. Sizin için, her biriniz için, Olduğunuz Tüm’ü olma zamanıdır.

Şimdi, bu zamanda yapmanız gereken nedir, diye sorabilirsiniz. Bunun hakkında, bilmeniz gereken özel şeylerle, güvenebileceğiniz şeylerle ilgili rehberlik etmek üzere buradayız. Size artık Mesihin Kaybolmuş Çocukları diyemeyeceğimizi hissediyoruz. Siz şimdi kendinizi buldunuz; birbirinizi buldunuz. Kutsal enerji, Gerçek Benliğiniz, Ruh da sizi bulacaktır.

Sizin zamanınızla beş ay kadar önce bu grupla, bunu okuyan herkesle konuştuğumuzda, sizinle her zaman birlikte olan ve bir enerji alanında dengeyi tutan rehberlerinizin ayrılmakta olduğunu söylemiştik. Biz bunun zor bir olay olacağını söylemiştik, ve gerçekten rehberleriniz sizi terk etti ya da ayrılma süreci içindeler. Siz, onlar sizin enerji alanınızı terk ederlerse, zor olacağını düşünüyorsunuz. Bu, başınızın etrafında iki yastığın olması gibidir. Bu rahattır, ve yastıklar alındığında sıkıntı (rahatsız) hissedilir. Ama gerçekten, sizin bu alana sahip çıkabilmeniz ve onu doldurmanız için rehberlerinizin gitmesi önemliydi. Gerçek Benliğinizin girebileceği enerjisel yere izin vermek önemliydi. Bu geçen aylarda sizde olanlar buydu – alanın hazırlanması ve kutsal benliğin, insan benliğiyle bütünleşmeye başlaması. Geçilecek bir uçurum olduğunu, ama uçurumun ne uzaklıkta olduğunu ya da öbür tarafa nasıl ulaşacağınızı bilemediğiniz için zor olacağını, ama kendinize güvenmekle ve Ruh’a güvenmekle, birden bire uçurumun öbür tarafına çıkacağınızı söylemiştik size. Ve bu, bu grupta ve dünyanın her tarafındaki spiritüel kişilerde gördüğümüz şeydir.

Şimdi, siz gerçekten ortaya çıkıp, uyanmaya başladığınızda, ve taşıdığınız Mesih bilinci tohumunun birleştirici gücü ve kutsal bütünlemesi olduğunda, size hizmet etmek için varlıklar, yeni bir çeşit varlıklar gelecek. Bunlar, sizin rehberleriniz diye adlandırdığınız, bildiğiniz ya da hissettiğiniz varlıklardan farklı olacak. Rehberleriniz, enerji dengenizi, çevrenizdeki spiritüel alanı, güvenli bir şekilde tutmak için oradaydılar. Siz şimdi bütün spiritüel alanlarınızı kabul etmeye başlıyorsunuz. Gelmekte olan yeni bir grup var. Onlar- ikinci çemberde duran, daha önce değindiğimiz varlıklar, buradalar bu gece. Buraya, her birinize bir hizmet olarak geldiler.

Siz şimdi sorumluluk alıyorsunuz. Kendi takımınızın başkanısınız. Başka varlıkların gelip sizi yönlendirmesine ya da sizi dengelemesine ihtiyacınız yok. Bunu siz kendiniz için yapmaya başlıyorsunuz. Ama yine de, hala insan olduğunuz için, perdenin öbür tarafında, sizin yararınıza ipleri çekecek varlıkların olmasına gereksinim var. Ama dostlarım, siz kumandanlarsınız. Siz yaratanlarsınız. Gücünüzü bir başkasına vermeyin – sadece kendinize ve Tanrı-Benliğinize ve olduğunuz Mesih-Benliğinize verin.

Yeni varlıkların ekipleri, şekil ve büyüklükte, ki bunu şimdi tanımlamayı seçmiyoruz, çeşitlilik gösterecek. Bunu ileride açıklayacağız. Sizin, bir ile en fazla yirmi arasında gelen varlığınız olacak. Dostlarım, bunlar geçmişte bildiğiniz rehberler değildir. Onlar, bundan sonra ne yapacağınızı soracağınız varlıklar değildir. Bunu kendinize sormalısınız. Bunlar, bizim “koşucular” olarak adlandıracağımız varlıklardır. Onlar, memnuniyetle ve neşeyle size hizmet edecek varlıklardır, memnuniyet ve neşeyle size hizmet edecekler. Ve onlar, siz emrettiğinizde, niyet ettiğinizde ve yarattığınızda, perdenin öbür yanında uygun olan, niyetlerinize yanıt olacak enerjileri hareket ettirecek olan varlıklardır. Onlar size kısa bir zaman için gerekli olacak, çünkü siz hala perdenin öbür yanıyla çalışmaya alışık değilsiniz. Yakında öğreneceksiniz, ama siz hala perdenin altındasınız. Bu koşucular, bu sevgi dolu varlıklar, sizin hizmetinizde olacak.

Siz barış ve sevgi dolu bir dünya için niyetinizi dile getirdiğinizde, bu koşucular bu enerjiyi alır ve anlamayan insan bilincinizi, gerekli yerlere götürür. Kendi içinde ahenkle çalışan bir bedene niyet ettiğinizde, bu koşucular, öbür tarafta enerjiyi hareket ettirirler. Onlar sadece niyetinize, teslim olmuş niyetinize yanıt olarak çalışırlar. Bu zihnin gezinmesinden farklıdır. Teslim olmuş niyet, bunu dile getirdiğiniz ya da niyetinizi imgelediğiniz zaman olandır. Siz birbirinizle şifa konusunda çalıştığınızda, getirdiğiniz Mesih bilincinin (sizden akmasına) izin vererek çalıştığınız kişiye vasıta oluyorsunuz. Çalıştığınız kişinin Yüksek Benliği ile Ruh arasındaki enerji kanallarını açacak olanlar onlardır, koşucular. Onlar size hizmet için buradalar.

Onlar gelince, enerji alanınızın etrafında. tanıdık bir karıncalanma hissedeceksiniz. Onlar genellikle, bir zaman içinde, tek tek gelecekler. Toplu halde gelmeyecekler, çünkü bu fiziksel varlığınızın enerji ağını bozardı. Ama onlar kendi tarzlarında size orada olduklarını bildirecekler ve siz onları hissedeceksiniz. Sizin sorularınızı yanıtlamak için orada değiller, çünkü siz içinize sormalısınız. Siz içinizdeki Mesih bilincine, kristal yapınıza dönmek zorundasınız ve yanıtları kendinizden çıkarmaya başlamalısınız.

Gemiye nasıl kılavuzluk edileceğini denizcilere soran kişi, geminin kumandanı değildir. Yön için niyet eden, sonra da denizcileri koşturan, işi yaptıran kişidir kumandan. Ve burada kurulan iliţki de budur.

Rehberlerinizden öğüt ya da danışmanlık istediğiniz zamanlar çok oldu. Alamadığınız yanıtı beklemek için tarafsız (nötr) bir hale geldiğiniz zamanlar çok oldu. Hangi tarafa döneceğinizi koşucularınıza sormayın. Onlar sadece teslim olmuş niyetinizi yanıtlar. İçinize sorun sevgili dostlar, çünkü sorumlu olan sizsiniz. İçinizde tohumu taşıyan sizsiniz. Yeni enerji Dünyasına Mesih bilincini eken sizsiniz.

Getirmekte olduğunuz bu güçlü enerjiyle çalışmayı öğrenmenizi istiyoruz. Kendi Mesih enerjinizle ne kadar çok çalışırsanız, onun içinde yatan gücü o kadar çok öğrenirsiniz, o kadar ustalaşırsınız. Koşucular, teslim olmuş niyetin oluşmasına yardımcı olmak için sizin hizmetinizdeler. Siz teslim olmuş niyeti dile getirdikçe ve koşucular size hizmet etmeye başladıkça, yarattığınız şeylerin daha çabuk gerçekleştiğini görmeye başlayacaksınız.

Bununla ilgili, kendiniz için koyduğunuz belli değişken niceliklerin (parametrelerin) olduğunu söyleyeceğiz size şimdi, ama tekrarlayacağız size. Eğer beyaz ışık enerjisini, Mesih bilincini, bütünüyle kendine-hizmet amacıyla kullanmayı seçerseniz, bu enerji iş görmeyecektir. Bloke olacaktır. Siz kendinize bu enerji kalıbını, sevgi ve onurla koydunuz. Oh, o size geri tepmeyecektir dostlarım, ama eğer bunu bencil ya da kendine-hizmet amacıyla kullanmayı seçerseniz, o niyet için bu enerji eylemsiz kalacaktır. Onu idare etmek (manipule etmek) için kullanmayı seçerseniz, hareketsiz kalacaktır. Tekrarlıyoruz, siz bu enerjinin değişken niceliklerini, buraya gelmeden çok önce belirlediniz. Eğer bunu bütünün iyiliği için, birlikte çalıştıklarınızın iyiliği için, durumun ya da çevrenin iyiliği için kullanmayı seçerseniz, çok çabuk tepki verdiğini göreceksiniz.

Dostlarım, buna değinmemizin bir nedeni de, şunu anlamanıza yardımcı olmak içindir; insanlar olarak gereksinim duyduğunuz her şeyin, ister sağlığınız konusunda, ister bolluk konusunda, ister enerji düzeyleriniz konusunda olsun, gereksinim duyduğunuz herşeyin – (şimdi) olduğunu varsayın. Yokluk halinden çalışmayın, onların olduğunu varsayın. Göreceksiniz, gereksinim duyduğunuz her şeyin var olduğunu kabul ettiğinizde, kendinize güvendiğinizde, kendi Mesih-varlığınız buna karşılık verecektir. Onun için, bu yeni gücü kendi ihtiyacınız olan şeylere kullanmamak için koydunuz bu enerji parametresini. Sizin her şeye sahip olduğunuz var sayılıyordu.

Burada bizim açıklamaya çalıştığımız bir doğru ya da yanlış yoktur. Bu enerjiyi bencil amaçlar için kullanmak kötüdür demiyoruz; elbette, olabilir.

Ama siz hareketsiz kalması doğrultusunda kurdunuz enerji dinamiklerini, çünkü gereksinim duyacağınız her şeye sahip olduğunuzu varsaydınız. Olduğunuz her şeyin mükemmeliyet içinde olduğu güven ve biliş alanının içinde gezinmeye başlayın. Teslim olmuş niyetinizle ve sizinle çalışmak üzere gelen koşucuların yardımıyla Mesih bilincinin enerjisini kullanmaya başlayın.

Her biriniz için yaratmaya başlamanın zamanıdır. İskemlede geriye yaslanıp, bir şey yapmama zamanı değildir. Her biriniz için, yapmak üzere geldiğiniz gerçek işe koyulma zamanıdır, ve biz burada iş sözcüğünü kullanıyoruz, ama bunun içinde neşe olacak. Siz başkalarına yardım ettikçe, neşe olacak. Neşe olacak, öğretmenler. Ve her biriniz, başkalarına yol göstermede öğretmenlersiniz. Onlara rehberlik ettikçe, yeteneğiniz oluşacak. İçinizde bir biliş olacak. Çabuk gelen sonuçlar göreceksiniz, çünkü perdenin her iki yanında da çalışmanızı sağlayacak yeni güçleri getirmeye başlıyorsunuz şimdi.

Bu, yaratma zamanıdır. Bu her biriniz için yeni macera zamanıdır, ama yeni bir güç edinmedir aynı zamanda. Bunda başarısız olamazsınız, çünkü enerji buna bile izin vermeyecek. Hiç bir şey yapmayabilirsiniz, ama başarısız olamazsınız. Enerjiyi kullanmaktan korkmayın.

Bunun gibi olan, grubun son oturumlarında değindiğimiz gibi, yeni Dünyanın enerjisi farklıdır; siz her sabah bisikletinizin üstüne oturabilirsiniz ve etrafınız değişecektir. Bu demektir ki, uygun olan her şey size getirilecektir. Aramak için dışarı çıkmanız gerekmeyecektir. Bu andan itibaren, uygun olan herşey size getirilecektir. Ondan sonrası, Mesih bilinci enerjisini açmak ve yaratmaya başlamak, size kalmıştır.

Yaratmanız gereken nedir? Kendinize sorduğunuzda, ne yapmanız gerektiğini kendinize sorduğunuzda, bileceksiniz dostlarım. Bu andan itibaren bir bakın etrafınıza, herşeyin uygun olduğunu görün. Hatalar yok. Tesadüfler yok. Her duruma bakın ve “bu size ne getiriyor?” diye sorun. Yaşamınıza bir kişi girdiğinde, onun Yüksek Benliğine sorun, içinizdeki varlığa sorun “bu kişi neden bana getiriliyor?”diye. Ve siz bir yanıt alacaksınız. Belki anında değil. Belki biraz zaman alabilir, ama siz kendi gücünüzle çalışmayı öğrendikçe bu daha çabuk olacaktır. Ne denli hızlı olabildiği sizi hayrete düşürecek.

Yolunuza çıkan her bir ve her şeyin bir amacı vardır. Siz onu kendinize getirdiniz. O size çekildi. Onunla çalışmaya başlayın. Yaratıcı, ifade eden varlıklar olmaya başlayın. Sınırlar görmeyin, çünkü yeni dünya enerjisinde bunlar yok. Gerçekten olmak üzere geldiğiniz, şifacılar ve öğretmenler olun. Mesih bilincinin neşe içinde etrafınıza patlamasına izin verin.

Sevgili dostlarım, herşeyin en zor kısmı, getirdiğinizin derin içsel bilişinde yürüyerek, kimliğinizi saklayarak, Mesih’in Kaybolmuş Çocuğu olarak geçirdiğiniz yıllardı. Ama aynı zamanda, kaybolmuş ve saklanmış olduğunu bildiniz, birşeyi yanlış yaptığınız için Tanrı’nın ve Mesih’in sizi terk etmesine neden olduğunu düşündüğünüz, yaşadığınız ve sakladığınız o travmatik olayı bildiniz. Yanlış bir şey yapmadınız dostlarım. Her şey, dünyanın geri kalanı hazır olduğunda, tohumun filizlenmek üzere en uygun zamanda ortaya çıkabilmesini sağlayacak enerji mimarisinin bir parçasıydı.

Sizi çok seviyoruz. Sizi derinden onurlandırıyoruz. Bu zamanda her biriniz için erişilebilir aletler var. Bu, Ruh’un özel bir armağanı değildir. Bunlar, onları çağırmaya hazır olduğunuzda, gelmesi için yolunuza kendinizin yerleştirdiği aletlerdir. Çok alet var, ihtiyacınız olan tüm aletler var. Bunları yine teslim olmuş niyetle çağırabilirsiniz. Çünkü eğer karanlığı ışıklandırması için bir el fenerine ihtiyacınız olduğunda, teslim olmuş niyetiniz bunu ortaya çıkartacaktır. Bir mıknatısa, güçlü bir mıknatısa ihtiyacınız olduğunda, uygun şeyleri kendinize çekmek için teslim olmuş niyetiniz bunu ortaya çıkartacaktır. Ne çeşit olursa olsun, herhangi bir alete ihtiyacınız olduğunda, onu içinizde anında yaratabilirsiniz. Çünkü siz şimdi kendi alet kutunuzu doldurmaya başlıyorsunuz.

Dostum, aletler için başkasına bakınma. Sadece kendine bak. Soruyu kendine sor. Kendin ortaya çıkar. Bunu uyguladıkça ustalaşacaksınız. Yeni enerjiyle nasıl çalışacağınızı anlayacaksınız. Rehberler, bildiğiniz gibi, çoğu sorularınızı yanıtlıyamıyordu. Sizinle çalışmak için gelecek koşucular da soruları yanıtlayamayacaklar. Sadece Varlığınıza güvenin. Tohumun filizlenmesine izin verin, izin verin.

Bu gün bu grupla olmak, her birinizin içindeki ortaya çıkışı görmek, keyif vericiydi. Taşıdığınız tohumla ilgili inançsızlık dereceleri olacağını bilerek, sizin içinden geçeceğiniz bir değişimin olacağını bilerek, sizinle rüyalarınızda, hatta uyanıkken, bilincinizle yoğun bir şekilde çalıştık. Bu içinizde ortaya çıkmaya başlayınca belki de sizi şaşırtacak ve siz onu yerkürenin derinliklerine itmek isteyeceksiniz. Sizinle yoğun bir şekilde çalıştık. Ama şimdi gerçekten zamanıdır. Yumuşak ama güçlü bir zaman; içeri giren ise, sevginin yumuşaklığı ve enerjisidir. Alışık olmadığınız bir güç var. İçeri bakın dostlarım, çünkü enerjinin olduğu yer orasıdır – içerde.

Biz bu açıklamalara, gelecek günlerde ve haftalarda ve aylarda devam edeceğiz. Sizi kişisel olarak çok yakından izleyeceğiz, bunun olmasına izin verirseniz. Bu enerjiyle dengelenmenize ve uyumlanmanıza yardımcı olmak üzere, sizi uykunuzda derinden izleyeceğiz. İçeri girecek, ilahi Benliğinizin şimşeğini bekleyin.

Bunları bekleyin. Koşucuları bekleyin. Gerçekleştirmeye geldiğiniz yolculuğunuzun gerçek bölümünü şimdi bekleyin. Şimdiye kadarki herşey, bir anlamda, bir bekleyiş, ve bir prova, ve bir uyumlanma zamanıydı. Ama şimdi gerçek yolculuk başlıyor.

Ve öyledir.

Leave a Reply