Ders Sekiz: Gülün Meyvesini Al

Crimson Circle’de (Kırmızı Çemberde) sunulmuştur

TOBIAS: Ve öyledir sevgili dostlar, ailemizle Kırmızı Çemberde yeniden toplanmaktayız. Bu zamanlar değerlidir ve bugün konuşulacak çok şey vardır. Sevgili dostlar, her birinize açıklamak istediğimiz o kadar çok şey var ki, konuşacak o kadar çok şey var ki. Bunların bir bölümü burada sözcükler olarak sunulacaktır, ama çok daha fazlası size enerji olarak verilecektir.

Ama herşeyin üstünde, en derin anlamda sizi candan sevdiğimizi söylemek isteriz. Burada gerçekleştirdiğiniz şeylerden dolayı sizi onurlandırmaktayız. Yaşamınızdan vermektesiniz ve biz bunu onurlandırmaktayız, çünkü yaptığınızın tam da bu olduğunu bilmekteyiz. Siz kendinizi tamamen hizmete adadınız. Eski enerji yöntemlerini salmayı kabul ettiniz. Bunu yapması kolay değildir. Eskinin tümünü bırakmayı kabul ettiniz. Bu yeni enerjiye girecek ilk kişiler olmak için, olduğunuzu düşündüğünüz herşeyi salıvermeyi kabul ettiniz. Bunun size çok gözyaşına mal olduğunu bilmekteyiz. Bunun birçok zorluklara neden olduğunu bilmekteyiz.


Bu zamanda nerede olursanız olun, çemberinize akmaktayız. İnsan bedeni içinde olmayan varlıklar, yolculuğunuz için size teşekkür etmek üzere ikinci çembere akmaktadır.

Sizin şimdiki yolculuğunuz, gerçek bir öğretmen, yüreğin öğretmeni olmak yolculuğudur. Yaşamınızda şimdi deneyimlediğiniz şeyler, diğer insanlar yeni enerjiye gelirken, onlara yardımcı olabilmek için gerekli olan deneyimleri sağlamaktadır. Siz Kırmızı Çemberin derslerini, diğerlerine öğretmenler ve danışmanlar ve insan kılığında rehberler olabilmek için çok hızlı bir şekilde öğrenmektesiniz.

Çok yakında, ille de yeni enerji, ya da Yeni Çağ, ya da metafizik etiketini taşımayan insanların size geldiği bir an olacaktır. Onlar, kendi arayışları içinde –yalnız ve sessiz bir arayış içinde- olan kişiler olacaktır. Onlar sizin yeni evinizin kapısına getirilecek ve neden orada bulunduklarını bilmeyecektir! Siz yeni evinizin kapısını açıp da onları içeriye davet ettiğinizde, şaşırmış ve şaşkın bir ifadeye sahip olacaklardır. Onlara neden orada bulunduklarını tam olarak açıklayacaksınız. Yolculuklarının neye benzediğini bileceksiniz, çünkü siz oradan geçmiş olacaksınız. Öğretmen olmak, bu yeni enerjinin öğretmeni olmak zamanının geldiğini bileceksiniz.

Sevgili Shaumbra, öğretilerinizi şimdiden bildiğiniz metotlar ve yollarla birleştirebilirsiniz. Kırmızı Çemberden kazandığınız bilgiyi, şimdiki şifa ve okuma uygulamalarıyla birleştirebilirsiniz. Ama bunlar yeniden ters-yüz edilecektir, ters-yüz edilmiş bir yeni enerji olacaktır. Ama aynı zamanda sizinle birlikte geçtiğimiz dersleri de birleştireceksiniz; kısa duvarın arkasında durmak derslerini, İnayet Fırını derslerini, herşeyden de öte, değişiklikleri kabul etmek ve kutsamak derslerini, boya fırçasının dışa dönük derslerini. İnsan kılığındaki öğrencilerinizle oturacaksınız. Onların kendi yolculuğunda, siz rehber olacaksınız. Ve bildiğiniz gibi, bu şeyleri onların adına yapamayacaksınız, ama yapılabileceğini anlamalarına yardım edebileceksiniz. Onun için bugün burada oturmakta ya da bunu okumaktasınız. Siz bu yaşamın her şeyini tamamlamış bulunuyorsunuz. Hatta başka yaşamlarınızın şeylerini tamamlamış bulunuyorsunuz. Siz bütün bunları bırakmış ve sonra da, yeni enerjiye geçecek ilk kişilerin arasında olmak için kendinizi adamış bulunuyorsunuz. Bu yeni enerjinin titreşimlerini ve yapılarını ve enerji şekillerini sınayan sizlersiniz.

Sizler, öğretmenler olacaksınız! Siz yeni enerjinin öğretmenlerisiniz sevgili Shaumbra. Onun için şimdi ikinci çembere gelmekte olan varlıklar size bu kadar saygı duymaktadır. Sizin melekler dediğiniz ve uçmak için kanatları olduğunu algıladığınız varlıklar, her birinizi Üstatlar, Yolculuğun Üstatları olarak nitelendirmektedir. Siz Yuvadan uzakta uzun, uzun, uzun bir yolculuktaydınız. Siz İlk Yaradılıştan, anımsayabildiğimizden de uzun bir zamandır ayrısınız. Gerek hala Yuvada olan varlıklar, gerekse Ateş Duvarından geçmiş olup da insan biçiminde olmayan varlıklar, gerçekleştirdiğiniz şeylere büyük onur duymaktadır!

Bu toplantılarda size tekrar tekrar söylediğimiz gibi, siz büyük resmi görememektesiniz. Şu anda içinde bulunduğunuz enerji yüzünden görememektesiniz. Ama bir gün, yakında görebileceksiniz. Sizinle bu şekilde birlikte olmakla belki de gerçekten büyük bir resmin olduğunu anlamanızı sağlayabiliriz. Gerçekleştirdiğiniz herşeyin kesinlikle bir amacı ve anlamı vardır. Ne, tek bir düşünce, ne de tek bir nefes, ne de tek bir eylem boşa harcanmaktadır. Tek bir gözyaşı bile Ruh’un gözünden kaçmamaktadır. Evet, biz düşüncelerinizi duymaktayız. Bizimle konuştuğunuzda duymaktayız. Mesajınız alınmaktadır. Kesinlikle alınmaktadır!

Siz biyolojiniz ve ruhunuzdaki dönüşümlere devam ettikçe, şimdiki insanca algılamanızın ötesindeki şeyleri fark edeceksiniz. Eğer daha hala fark etmediyseniz, biyolojiniz ve duyularınız çok daha keskin ve çok daha duyarlı olmaktadır. Bazılarınız, alerji olarak algıladığınız şeylerden çok hoşlanmamaktadır! Bunlar, biyolojinizin gerçek anlamda alerjileri değildir. Bedeninizdeki ağrı ve acılardan pek hoşlanmamaktasınız. Yönünü kaybetmişlik duygusundan, iki ayağınızın yere basmadığı hissinden hoşlanmamaktasınız. Sevgili dostlar, bunların hepsi sürecin, işlemin bir parçasıdır.

Siz çevrenizde bulunan ve doğası gereği görünmez olan şeylere çok daha duyarlı olmaya başlamaktasınız. Evet, başkalarının düşüncelerine de kesinlikle daha duyarlı olmaya başlamaktasınız. Bir grup insanın içinde bulunduğunuzda, önceye göre çok daha fazla etkilenmektesiniz. Yerkürenizdeki dengesizliklere çok daha duyarlı hale gelmektesiniz. İçinizde pek de anlamadığınız bir şey meydana geldiğinde, buna grip demektesiniz. Sevgili dostlar, bu sizin geçmişte deneyimlediğiniz grip çeşitlerinden değildir. Belki de buna “yeni enerji gribi” diyebilirsiniz, çünkü bu normal bir biyolojik olay olmaktan çok, deneyimlemekte olduğunuz içsel değişimlerle ilişkilidir. İçinizde meydana gelen değişimler vardır ve bir süre daha da olmaya devam edecektir.

Ama bu değişimler daha kolay hale getirilebilinir. Titreşiminizin yeni enerjiye daha yakın olduğunu anlarsanız, bu değişimler bedeninizi ve zihninizi daha yumuşak etkileyebilir. Enerjiniz daha keskin hale gelmiştir. Daha önce hiç görmediğiniz görünmez şeyleri görmeye ve duymaya başlayacaksınız. Bunlar, sizin ulaşmaya alışık olmadığınız düzeylerde meydana gelecektir. Eğer bir şeyin insanca şartlarınızın gözü önünde tezahür etmesini beklemekteyseniz, oraya bakmayın, orada aramayın. Size gelecek ilk işaretler, görünmez hallerden gelecektir. Yeni enerjiye geçtikçe, insani realitenizde daha fazla derinlik fark etmeye başlayacaksınız.

Sizin artan duyarlılığınızla ilişkili olan uyumlamalar, sürecin sadece bir parçasıdır. Bunlardan kaçmayın. Bir grup insanın içinde bulunduğunuzda ve onlardan etkilendiğinizde kaçmayın. Bu enerjinin içinde durun. Bundan korkmayın. Sizi acıtamaz. Siz hala eski enerjiye kök salmış kişilerin düşünce ve enerjilerini algılamaktasınız. Bunun içinde kalın. Onu hissedin. O alanda olmakla daha fazla anlayışlara sahip olacaksınız.

Daha önce de konuştuğumuz gibi, şimdilik birçok insanın eski enerjide kalmasına gereksinim vardır. Bütün insanların aynı anda yeni enerjiye koşturmaları, enerji dalgalarının epey gelgitine neden olurdu! Birlikte çalıştığınız ve birlikte yaşadığınız insanların aynı anda yeni enerjiye koşturduğunu bir düşünün! Bu büyük bir kargaşaya neden olurdu!

Ama günlük yaşamınızda birlikte olduğunuz insanlar, algılayamayacağınız yollarla sizi gözlemlemektedir. Sizin içinden geçtiğiniz şeyleri çok merak etmektedirler ve bu meraklarıyla da kesinlikle sizde delikler, boşluklar oluşturacaklardır. Sizi kışkırtacaklardır. Sizi sorgulayacaklardır. Ve kesinlikle, evet, sizi kızdıracaklardır. (kahkahalar) Onlar sadece sizin içinden geçtiğiniz şeyi anlamaya çalışmaktadır. Kendi içlerinde uyanmaya başlayan bir şeyin olduğunu bilmektedirler. Yakında – belki bu yaşamda, belki de yakın bir gelecekteki bir başka yaşamda- kendilerinin de yeni enerjiye geçeceğini bilmektedirler. Onun için de sizin ne yaptığınız onları meraklandırmaktadır. Doğal olarak garip yollardan sormaktadırlar! (kahkahalar) Onlar size, pek de beklemediğiniz şekillerde tepki vermektedir. Çok meraklıdırlar.

Bildiğiniz gibi sevgili dostlar, toplantılarımızda her zaman “davetli misafirler”den oluşan bir grup vardır. Bu gece ikinci çemberde bize katılan varlıklar, günlük yaşamınızda devamlı birlikte olmaktan tanıdığınız kişilerdir. Onlar sizinle birlikte olmak için, yanınızda oturmak için, yeni enerjiye geçerken nelerin meydana geldiğini görmek için gelmektedir. İkinci çemberde şimdi bize katılanlar, sizin birlikte çalıştığınız kişiler, aile bireyleri dediğiniz kişiler, ve yakın arkadaş olarak tanımladığınız kişilerdir. Onlar, sizin devamlı ilişkide olduğunuz insanlardır.

İkinci çemberde bize katılanlar gerçekten yaşayan varlıklardır. Bu zamanda onlar insan biçiminde yaşamakta, ama bize ruh olarak katılmaktadırlar. Toplantılarımızı ziyaret eden ölmüş varlıklardan usanç gelmiştir! (kahkahalar) Bize bugün katılanlar, yaşamlarınızda şimdi ilişkide olduğunuz kişilerdir.

Aynı sizin gibi, onların da bilincinin bir parçası gezinebilmektedir. İnsan şeklini üstlenmemiş koşucuların ve dokuyucuların yardımıyla, bu çembere katılabilmektedirler. Bu gece sizinle birlikte olabilmeleri, size katılabilmeleri için, bilinçlerinin bir parçasına, bir anlamda eşlik edilmiştir. Onlar merak içindedir. Oh, onlar gün içinde sizi en çok zorlayan kişiler olabilir. Onlar, size acımasız davranan bir patron, manipüle etmeye çalışan bir iş arkadaşı, ya da hep yapışan, hep enerji çekmeye çalışan bir aile üyesi olabilir. Onlar, bize ikinci çemberde katılmak üzere gelmektedir. Ama sizi herşeyin üstünde sevmekte ve onurlandırmaktadırlar. Ne yaptığınızı çok merak etmektedirler. Dualitenin içinde bulundukları uyanık halde, yaptığınız şeyi anlamamaktadırlar. Ve bildiğiniz gibi, açıklamak da pek bir işe yaramamaktadır! (kahkahalar) Onlar enerjinize yakın olmayı istemektedir. Kendi sevgi dolu yöntemleriyle sizi kışkırtmaktan zevk almaktadırlar.

Onlar bu gece, yeni çeşit bir enerjiye girmekte olan yeni çeşit bir insanı gözlemlemeye gelmektedir. Bundan sonra onları gördüğünüzde, size farklı bakacaklardır. Gözleri her zamankinden daha fazla açılacaktır. Daha da meraklı olacaklardır. Onlar sizinle farklı bir düzeyden bağlantı kurmuş olacaklardır. Onlar dış çemberde oturup, kendi derinliklerinden vermiş, kim olduğunu düşündüğü herşeyi bırakmış, eski kimliğini salıvermiş bir grup insanı gözlemlemiş olacaklardır. Onları bir daha gördüğünüzde size farklı bakacaklardır. Size sevgi dolu, bilen bir bakış atabilirler, ya da belki kim olduğunuzu anlamaya çalışarak, öncesine göre daha da kızgın olabilirler!

Onlar bu gece burada toplanmaktadır. Yolculuğunuza devam etmeniz için bildikleri en iyi şekilde sizi cesaretlendirmektedirler. İlerlemeye devam etmeniz için sizi cesaretlendirmektedirler. Yol üstünde zorlukların olduğunu bilmektedirler, ama bundan yeni bir çeşit yaratıcının çıkacağını da bilmektedirler.

Her zaman bu toplantılarda bulunan ve her zaman sizinle çalışan Kırmızı Meclisin dışında, (bugün) burada toplanmakta olan başka varlıklar da vardır. Sizin için burada bulunan melekler ordusu vardır. Ve doğal olarak, burada bulunan ve bunu okumakta olan her birinizi tanıyan Ben, Tobias vardır. Biz birlikte gözyaşı döktük! Yol üstünde birlikte yürüdüğümüz mesafeler olmuştur. Siz beni tanıyorsunuz. Siz enerjimi tanıyorsunuz. Biz, birbirimizin gözünün içine baktık. Geçmişte, paylaştığımız yaşamlarda, birbirimizi kucakladık. Ve Shaumbra’nın bu çalışması için yeniden birlikte olacağımızı da her zaman bilmekteydik.

Ben, Tobias biraz duygusallaşıyorum, çünkü ben orada, insan formu içinde sizinle birlikte değilim. Ancak ayda bir enerjileri paylaşmak için bu şekilde geliyorum. Oh, orada bulunmayı, yeniden insan insana gözünüzün içine bakabilmeyi, ve yeniden sizi kucaklamayı ne kadar çok isterdim. Burada bulunmak bana ve Kırmızıdan olan herkese onur vermektedir. Yeni enerjinin sessiz öğretmenleri olan ilk kişiler olduğunuz için sizi alkışlamaktayız.

Bu mesajları insan diliyle aktaran dostumuz Cauldre’dan (Geoffrey Hoppe), kısa bir süre sessiz olmasını rica ediyoruz.Gözünüzün içine bakmak, omuzunuza dokunmak ve gerçekleştirdiğiniz çalışmaya teşekkür etmek için teker teker, her birinize geleceğiz. Sonra, bugünün açıklamalarına döneceğiz. Lütfen sevgili Shaumbra – burada bulunanlar ve bunu okumakta ya da dinlemekte olanlar- sizinle birleşmemiz için bu anı kullanın. Size getirdiğimiz şeyi(leri) alın, kabul edin.

(sessizlik)

Dünyanızın enerjisi gerçekten değişmektedir. Kendi enerjiniz gerçekten değişmektedir! İçinizde ve çevrenizde meydana gelmekte olan şeyler bunun delilidir. Bunun olmakta olduğunun ipuçları, her günkü haberlerinizde görülmektedir. Bunun ipuçları her günkü iş yaşamınızda, çoğu değişmiş ya da bitmiş olan çalışma hayatınızda vardır. İpuçları, biyolojinizde görülmektedir. O şimdi sizinle farklı bir dilde konuşmaktadır. Bütün bu olmakta olan şeylere sadece odaklanın sevgili dostlar. Ve bunların çok uygun olduğunu bilin. Birşeyleri geride bıraktığınızı bilin. Siz bir anlamda birşeyi kaybetmekte, ama kendinizi de yepyeni bir şeye açmaktasınız.

Yeni enerjinin yolu, eski yolu pek temel almamaktadır! Keşfettiğiniz gibi, eski enerji temelleri üzerine kurmaya çalıştığınızda, çıkmaz sokağa girmektesinizdir. Bu pek işe yaramamaktadır! Sizden, kendi içinizde ve tüm çevrenizde yeni yerlere bakmanız istenmektedir. Bize soruyorsunuz, “Yeni enerjiyi nerede bulabilirim?” diye. Sevgili dostlar, Gerçek Benliğiniz denilen, bizim İçsel Varlık demeyi tercih ettiğimiz yere girin. Sessiz bir yerin benzetmesi olarak kullandığımız, yeni evinizin içsel odasında oturun. Hiç bir şeyi zihninizde zorlamayın. Kendinizi hiç bir şey yapmamaya zorlayın. Sadece olun, ve sadece dinleyin, ve o size gelecektir. Sabırlı olun, ve o size gelecektir. Biz bunun gerçek olduğunu bilmekteyiz. Bunun gerçek olduğunu bilmekteyiz!

(duraksama)

Şimdi bu gece, Jack adındaki prensin yolculuğunu anlatmaya devam edeceğiz. Bu aynı zamanda sizin de yolculuğunuzdur. Aslında siz Jack’siniz. Biz bu meseli, sizin yaptığınız uzun yolculuğu açıklayabilmek için kullanmaktayız. Bildiğiniz gibi, Jack krallıkta bir prensti. Yaratmak, genişlemek, daha fazla şeyler öğrenmek ve sevgisini akıtmaya izin vermek ihtiyacını tatmin etmek için birçok uzun yolculuklar yaptı. Uzun bir yolculuk sırasında Jack, ülkenin sonuna vardı. Büyük okyanusa geldi. Bu noktada bir soruyla kaşılaştı, yolculuğuna devam mı edecekti, yoksa krallığa geri mi dönecekti. Ama bildiğiniz gibi, Jack yolculuğa devam etmenin çekiciliğine karşı koyamadı.

Sulara yelken açtı, bizim mecazi olarak su dediğimiz enerjilere, hiç olmadığı, hiç deneyimlemediği bu yeni çeşit enerjilere yelken açtı. Ve sularda süzüldü ve süzüldü ve İlk Çemberin sonu için kullandığımız mecaza, yani Ateş Duvarına geldi. Burası, bilinen şekliyle bütün yaradılışın sonuydu. Geriye doğru kürek çekmeye çalıştı. Ateş duvarına çekilmemeye çalıştı, ama kesinlikle çekildi, kesinlikle çekildi.

Jack Ateş Duvarına girdiğinde, milyarlarca ve milyarlarca parçalara ayrıldı. Bu, onun için çok travmatik bir olay oldu. Ateş Duvarının öbür yanından çıktığında, farklı biriydi. Enerjisinin ve bilincinin daha büyük bir parçası bir “kozaya” çekilmişti. Uzun, çok uzun bir uyku için bir “enerji kozasıyla” sarmalanmıştı. Bunun amacı, içsel bir yolculuğu deneyimlemekti. Bu noktaya kadar Jack hiç bir zaman içine bakmamıştı. O her zaman dışa dönük bir ifade olmuştu, ama Ateş Duvarından geçtikten sonra, bu kozanın içinde yeni bir içsel bakış meydana gelmekteydi.

Ama Jack’in bir parçası kozaya girmedi. Varlığının bir parçası, Ateş Duvarından geçerek bir boşluğa girdi. O hiç-birşeye, tamamen karanlık olana girdi. Ateş Duvarının öbür yanında gözlerini açtığında, Jack kendinin yansımasını gördü. Kendi karşıtını gördü. O artık “iki”ydi. Ve bu da bildiğiniz şekliyle dualitenin başlangıcıydı.

Dualite boşlukta biçimlendikçe, büyük savaşlar çıktı. Ateş Duvarından boşluğa geçiş yapan birçok varlık arasında çok savaşlar oldu. Orada siz ve Jack ve daha birçokları vardı. Yuvaya dönmek için bir mücadele vardı. Krallıktaki Yuvaya dönmek amacıyla, umutsuz bir uğraşla birbirinizin enerjisini almaya çalıştınız. Savaşlar oldu, bunun Yuvaya dönmeyi sağlayacağını ve belki de dönüş için gerekli yakıtı sağlayacağını düşünerek biri, diğerinin enerjisini sahiplenmeye çalıştı.

Savaşlar, sizin şimdi dualite dediğiniz şeyi güçlendirdi. Savaşlar, dualitenin –ikinin enerjisinin- büyüklüğünü ve gücünü arttırdı. Bu büyük savaşların olduğu dönemde, boşluk yeni bir realiteye dönüştürüldü. Tüm yıldızları ve galaksileri ile fiziksel evreniniz yaratıldı.

Savaşlar gittikçe güçlendi. Sizin deyiminizi kullanırsak, hiç bir taraf üstün gelememekte ya da kazanamamaktaydı. Böylece sevgili dostlar, açmaza girilen bir noktaya ulaşıldı. Artık savaşların devam edemeyeceği bilinmekteydi. Jack’in ve sizin ve diğerlerinin ilerlemeye devam edebilmesi için bir şeylerin değişmesi gerekiyordu.

O zamanki yeni ve büyümekte olan evreninizde çok, birçok varlık vardı ve gelinen açmazlık noktasında, bütün taraflar, dualitenin bütün enerjileri kımıldayamaz ya da eylemde bulunamaz bir hale ulaşmıştı. Enerji açılıp, genişleyememekteydi, çünkü herşeyin çekirdeğinde, açılıp genişleme arzusu vardır. Bu, Ruh tarafından o zamana kadar bilinen herşeye, ve Jack tarafından bilinen herşeye ters gelen bir şeydi. Biz bu gece çok mecazlar kullanarak konuşmaktayız.

Sevgili dostlar, evreninizde var olan birçok grup arasında tartışmalar oldu. Bunlar, sizin şimdi sahip olduğunuz fiziksel bedenleri olmayan varlıklardı. Bunlar, enerji ve titreşimlerle tanımlanan ama fiziksel maddeye inmemiş varlıklardı. Biraraya gelerek, dualitenin doğasını gerçekten anlamak ihtiyacını tartışan çok varlık vardı. Onlar toplanıp da tartıştıklarında, iki tarafın savaşmasının pek de bir işe yaramadığını farkettiler. Bunlara bir son vermenin zamanı gelmişti. İlerlemek ve yolculuğun geri kalan kısmına uzanmak zamanıydı.

Birçok varlık biraraya geldi. Bu şimdi sizin meclisler ya da enerjisel aileler, semavi aileler dediğiniz şeyin şekillenmesiydi. Onlar toplandı, ve bu ailelerin en yüksek düzeyinden, dualitenin her iki tarafını da temsil edecek belirli varlıkların, belirli meleklerin titreşimini düşürmek, indirmek için anlaşmaya varıldı. Bu varlıklar, bu düşük titreşimli biçim içinde, sizin şimdi biyoloji olarak bildiğiniz formu üstlenecekti. Maddeyi üstlenecekti. Bunun nedenlerinden biri de, yaradılışın eskisi kadar hızlı meydana gelmesini önlemekti. Yaradılışın oluşumu yavaşlatılacaktı. Deneyimler kanalıyla yaşanacak fırsatlar olacaktı. Dengeyi sağlayacak, takdir edecek ve değerlendirecek fırsatlar olacaktı. Siz yeni biçimlenen evreninizde melekken, neredeyse düşünce hızında yaratmaktaydınız. Bazen de ipin ucu kaçmaktaydı. Bazen sevgili dostlar, hangi tarafta olduğunuzu bile bilemediniz! Kendi enerjinizi nasıl takdir edeceğinizi bilemediniz ve şeyler kontroldan çıkmış gibi görünmeye başladı.

Ruhunuzu maddenin içine sokarak enerjinin yavaşlatılmasına karar verildi. Aynı zamanda, sizi bu noktaya getiren yolculuğu da anımsamamanıza karar verildi. Savaşları anımsamayacaktınız. Ateş Duvarından geçtiğinizi anımsamayacaktınız. Geldiğiniz krallığı anımsamayacaktınız. Bu yeni bir başlangıç olacaktı. Bu sizin ve Ruhun, dualitenin gerçek doğasını, “ikinin” doğasını anlamasını sağlayacaktı. Ateş Duvarından geçene kadar, Ruh her zaman “bir”in ifadesi olmuştu. Fiziksel bir biçimle ve hiç bir şey anımsamadan Dünyaya gelmek, dualitenin gerçek anlayışına izin verecekti.

O zamanda, yeni evreninizde bulunan çok, birçok melek vardı, ve doğal olarak bunların çoğu, Dünya denilen yeni yerin bir parçası olmak istedi. Gönüllü olmak isteyenler sorulduğunda sevgili dostlar, sizler öne çıkan ilk varlıkların arasındaydınız. Siz aslında Dünyaya fiziksel olmayan bir biçimde geldiniz. Enerjinizi, öbür tarafta bulunan çok, birçok varlığın yardımıyla dönüştürdünüz. Enerjinizi, Dünyanın enerji boyutuna girebilmenizi sağlayacak şekilde dönüştürdünüz. Biyolojik bedenle gelmeye başlamadan çok önce, Dünyayı meleksi biçiminizle ziyaret ettiniz. Sizler ve diğerleri buraya, enerji modellerini ve ağını oluşturmak için geldiniz. Buraya dokumaları ve temelleri oluşturmak için geldiniz. Siz bu yeri, hem alışmak, hem de enerjilerin kurulmasını sağlamak için ziyaret ettiniz. Sizin yolculuğunuza katılmayan melekler, size çok yardım etmiştir. Bunun hakkında gelecek oturumlarda daha konuşacağız.

Bir noktada sevgili dostlar, hepiniz Dünyaya indiniz ve sonunda insan bedenini üstlendiniz. Enkarnasyon döngülerine başladınız. Çok farklı insan biçimlerinde Dünyada yürümeye başladınız. Dünyaya bir sefer erkek, bir başka sefer kadın olarak gelmeye başladınız. Bu dualite denen şeyi deneyimlemek amacıyla çok farklı şekillerde geldiniz.

Şimdi, burada bulunan sizler ve boyutların ötesinden Kırmızı Çemberle bağlantı kuran sizler, Dünya üzerindeki döngülerinizi tamamlamaktasınız. O uzun yolu gelen sizlersiniz. Kendinizi şimdi Olduğunuz Tümle birleşmeye hazırlayan sizlersiniz. Sonra da, bu süreçten geçecek diğer kişilerin öğretmeni olmak için Dünya denilen bu yerde kalacak olan da sizlersiniz.

Burada bir kaç dakikalığına rüyalarınızla ilgili konuşacağız, çünkü rüyalarınız artmaya başlamıştır. Bunlar geceleri daha gerçek bir hal almaya başlamıştır. Nelerin meydana geldiğini anlamanıza yardımcı olmaya çalışalım. Rüya görmek, Dünyanın yapılanması oluşturulurken, yarattığınız enerji şekillerinden biridir. Her gün, tekrar bağlantıya geçmek için bir zamana ihtiyacınız olacağı biliniyordu. Bu oluşturduğunuz şey çok ilginç bir enerji dinamiğine sahiptir. Bu zamana ihtiyacınız olacağını biliyordunuz. Rüyalarınızda birçok yere yolculuk edebilir ve birçok, diğer varlıklara bağlanabilirsiniz.

Şu anda gördüğünüz rüyaların çoğunda, Dünyaya gelmeden önceki zamana gitmektesiniz. Boşluğun realiteye dönüşmesine yardımcı olduğunuz, savaşların olduğu zamana geri gitmektesiniz. Meydana gelmiş olan şeylerin çoğunu çözümlemeye çalışmak amacıyla şimdi geceleri, oraya geri dönmektesiniz.

Bunu açıklaması biraz zordur sevgili dostlar, ama bugün burada otururken bile ve insanca yaşamınızı sürdürürken bile, ve uzun yolculuğunuzun çemberini tamamlama noktasına gelirken bile, siz aynı zamanda bu diğer yerlere geri gitmektesiniz. Dünyaya gelmeden önceki zamanlara geri gitmektesiniz. Evrenin daha yaratılmakta olduğu zamana geri gitmektesiniz. Geceleri gözünüzü kapayıp da, rüya halinize geçtiğinizde, bir parçanız geriye yolculuk yapmaktadır.

Zaman ve mekanda yolculuk yaparak, çözümlemek amacıyla geçmişinize gitmektesiniz. Geçmişteki ruhunuza, şimdi artık bir araya gelindiğini, birliğin olduğunu söylemektesiniz. Bir ilerleme vardır. Savaşların devam etmesine gerek yoktur, çünkü siz bir sonraki kapıdan açılan yolu buldunuz. Bu çelişkileri bitirmek, bu kargaşayı bitirmek zamanı olduğunu kendi benliğinize söylemek için geri gitmektesiniz. Siz şimdi’de, aynı zamanda geçmişe çözüm getirerek bulunmaktasınız.

Burada ilginç bir şey meydana gelmektedir sevgili dostlar, sevgili Shaumbra. Çok ilginç. Siz geceleri rüyalarınızda yolculuk ediyorsunuz. Ateş Duvarından geçtikten sonra ve Dünyaya gelmeden önce meydana gelmiş zamana, boşluğun yapılandırıldığı ve büyük savaşların olduğu zamana geri dönüyorsunuz. Siz oraya yolculuk yaparken, geçmişteki bilinciniz de, sizin şimdiki zamanınıza yolculuk etmeye çalışıyor! Ve birbirinizle bazen tam ortada karşılaşıyorsunuz!

Son toplantımızda, yabancı varlık dediğiniz varlıkların, aslında kendi geçmiş yaşamlarınızın veçheleri olduğundan konuşmuştuk. Geceleri karşılaştığınız varlıklar bunlardır, çünkü siz eski bir şeyi çözümlemek amacıyla geriye gidiyorsunuz. Onlar da, kendi “şimdi” zamanlarındaki kargaşayı çözümlemek için ileriye yolculuk ediyor. Rüyalarınızın bu kadar yoğun olması şaşılacak bir şey midir?

Bir rüyadan uyandığınız zaman, zihniniz rüya deneyiminize simgesel bir yorum getirmektedir. Olmuş olan şeyin berrak bir görüntüsünü geri getirememektesiniz. Bir dizi simgeler vardır ve bunlar genellikle de, şimdiki yaşamınızdaki insanlar ve olaylarla ilgilidir. Şu anda çevrenizde olan insanları, aile üyelerini ve birlikte çalıştığınız kimseleri rüyalarınızın içine katarsınız. Bu neden böyledir sevgili dostlar? Çünkü şimdi yaşamınızda olan kişiler, bu gece ikinci çemberde oturanlar, geçmişte savaştığınız varlıkların ta kendisidir! Onun için onların bu gece burada bulunması önemlidir. Burada meydana gelmekte olan şeyde o kadar çok mükemmellik vardır ki! Onlarla geçmişte savaşırken, şimdide de anlaşmazlıklar vardır. Onlarla geçmişteki durumları çözümlemeye çalışırken, şimdiyi de çözümlemeye çalışmaktasınızdır.

Bu, karışık bir şekilde birbirine dolanmıştır. Bugün burada, ikinci çemberde toplanan kişiler, sizi gelecek sefer gördüklerinde, çok garip bakacaklardır, çünkü sizin bildiğinizi bilecekler, ama kendilerinin nasıl bildiğini bilemeyeceklerdir! Varlığınızın en derin yerinde, bu şeyleri çözüme ulaştırmak, bunları tekrar birliğe geri getirmek ve sonra da daha çok genişleyerek, Yeni Dünyanın yeni enerjisinde ilerlemek arzusu vardır. Şimdi buna akıtılmakta olan çok fazla enerji vardır. Bu süreçlere yardımcı olan ve insan biçiminde olmayan, neredeyse sayısız varlık vardır.

Gerçekte kim olduğunuzu bilmeden ya da gerçekte meydana gelen şeyleri anlamadan burada oturmaktasınız! Bazılarınız, yaşamınızın az bir değeri olduğunu düşünmekte. Bu yaşamda fazla bir şey başarmadığınızı düşünmektesiniz. Başarısız biri olmaktan korkmaktasınız. Sevgili dostlar, biz bu düşünce karşısında ağlamaktayız! Biz bu anlayışa ağlamaktayız. Biz, yeni enerjiyi üstlenen ilk kişiler olduğunuzu ve aynı zamanda geçmişi de şifalandırdığınızı bilmekteyiz. Evreninizde ve galaksilerinizde meydana gelmiş anlaşmazlıkları çözmektesiniz. Bunlar sizin tahmin edemeyeceğiniz boyutsal düzeylerde meydana gelmiştir. Siz bunları çözmek için, bunları biraraya getirmek için, dualiteden geçip, dörtsel yeni enerjiye girmek için çalışmaktasınız. Dörtsel enerji dengededir. Bu sizin maddesel dünyanızın yaratılış enerjisidir. Biz onun için sizi bu kadar derinden onurlandırmaktayız. Onun için sizin bilge ve merhametli öğretmenler olacağınızı bilmekteyiz.

Şimdi bu gecenin Sekizinci Dersine geçeceğiz, ama bunu yapmadan önce, her birinizden biyolojinizin içinde gevşemenizi ve rahatlamanızı rica etmekteyiz.

Sevgili Shaumbra, Yaratıcı Dizisinin Sekizinci Dersi, yakında diğer insanlara öğreteceğiniz önemli bir derstir. Sekiz güzel bir derstir – ve onunla ilgili yapılması gereken fazla bir ev ödevi de yoktur! (kahkahalar) Şimdi her birinizden yeni evinize girmenizi rica etmekteyiz. Tanrısal Benliğinizin, varlığınızın tanrısal halinde oturun. Dersi açıklamadan önce size kısa bir öykü anlatacağız.

Yeni evinin İçsel Odasında oturan kişi aileden biri, bizim Shaumbra dediğimiz biridir. Adı Catherine’dir. Bu gece biz onu ziyaret ettiğimizde, Catherine ağlamaktadır. Çok üzgündür. Kim olduğundan pek emin değildir. Kendisiyle baş başa kaldığı anlarda, Catherine hem kendine, hem de Ruha, Yuvaya gitmek zamanı olduğunu söylemiştir. Artık yaşamında ne bir amaç, ne de bir anlam görmektedir. Catherine çok gözyaşı dökmektedir, çünkü anlamamaktadır. Ruha tekrar, tekrar yanıtları sormuş, ama çok az şey duymuştur. Gelen yanıtlar sadece parçacıklar, sadece zerrecikler halindedir. Tamamlanmış ve bütün yanıtlar değildir. Bizim Catherine olarak adlandırdığımız ve aileden, Shaumbra’dan olduğunu bildiğimiz kişi, depresyon olarak etiketlediği bir halle savaşmaktadır. Bir tıp doktoruna gitmiş, ve depresyonunu atlatmak için haplar almıştır. Ama sevgili dostlar, içindeki bu derin hislerle, bu üzüntü hissiyle hapların bile başa çıkamadığını görmüştür.

Catherine bu gece hıçkırıp ağlamaktadır, çünkü çok çeşitli şeyler denemiştir. Olmanın ve rol yapmanın ve iyi olmanın ve doğru şeyi yapmanın çeşitli yollarını denemiştir. Ama bunlar sanki yaşamında pek de işe yaramamıştır. Anlamamaktadır ve biraz da Ruhun onu yüzüstü bıraktığını hissetmektedir. Oh, rehberlerinin son birkaç yıldır gittiğini, içinde bilmektedir. Onun için çok anlamı olan bir işi kaybetmiştir. Bu işin yerine bir başkasını koymuştur ama yeni işi ona hiç de anlamlı gelmemektedir. Günlük çalışma yaşamında ona önemli gelen şeyi kaybetmiştir. Düşünceleri ve inançları yüzünden, kendi ailesinden bazı kişiler ondan kaçınmaya başlamıştır. Onunla konuşurken, sanki gereksiz yere konuşuyorlarmış gibi bir tavır almaya başlamışlardır. Bu konuşmalar, eskiden olduğu gibi anlamlı ve sevgi dolu değildir ve Catherine bunun nedenini anlamamaktadır.

Catherine son zamanlarda, fiziksel olarak tükenmiş bir haldedir. Enerjisi düşüktür ve o bunun nedenini anlamamaktadır, çünkü şifacılara gitmektedir. İnsanın enerjisini yeniden-yapılandırmasını sağlayan kişilere gitmektedir. Bu, kısa bir süre için işe yaramakta, ama haftalık ya da aylık dönemlerde kalıcı olmamaktadır. Catherine anlamamaktadır; onun için de yaşlar gözünden akmaktadır. Catherine dediğimiz, aileden olan, hepimiz olan kişi, ilerlemenin bir anlamı, amacı olduğunu ya da her hangi bir arzusu olduğunu hissetmemektedir. Hiç bir şey yapamayacağını, bir kitap bile okuyamacağını, televizyon bile izleyemeyeceğini düşündüğü zamanlar vardır. Catherine tüm istek ve hislerinin onu terk ettiğini düşünmektedir. Eskiden sahip olduğu umut enerjisine artık sahip değildir.

Şimdi burada Catherine’i anlatmayı bir an bırakalım ve neler oluyor, onu konuşalım. Bu zamanda çoğunuza neler olmakta, onu konuşalım. Siz eski enerjiden çıkıp da yeniye girmeye başladıkça, içinizin derinliklerinde yer etmiş olan birçok şeyi bırakmaktasınız. Size çok yakın olan, çok sevdiğiniz şeylerin birçoğunu bırakmaktasınız. Bunu yapmak, bir boşluk yaratmaktadır. Bu, bir boşluk yaratmaktadır. Catherine ya da siz, geri gidip de, önceden bildiğiniz şeyleri yakalamaya ve onun üzerine kurmaya çalıştığınızda, bu sınıflarda öğrendiğiniz şeyleri, ortaya çıkmakta olan tanrısal bir insan olarak öğrendiğiniz şeyleri alıp da, bunları eskiye uygulamaya çalıştığınızda, bunlar işe yaramamaktadır. Eski ile yeni, yağ ve su gibidir. Büyük bir boşluk alanı yaratmaktadır.

Daha önce de değindiğimiz gibi, siz fiziksel, duygusal ve spiritüel olarak daha duyarlı olmaya başlamaktasınız. Ama daha herşey içeri girmemiştir. Siz hala eskiye tutunurken, bu yeni enerjilerin içeri girmesi zordur. Oh, evet, gerçekten de çoğunuz sabahın üçünde, bazılarınız da dördünde uyanıp da (kahkahalar), şimdi kim olduğunuzu merak ettiniz, yaptığınızın ne olduğunu merak ettiniz. Siz bu belli zamanlarda birkaç nedenden dolayı uyanmaktasınız. Bunlardan bir tanesi, Dünyaya gelmeden önceki zamana geri gidip de, dualite enerjilerinin çözümlenmesini sağladığınız, sizin rüya, bizimse realiteler dediğimiz bir diziyi tamamladığınızdandır. Siz bu yolculuklardan, karabasan hisleriyle, bazen de büyük bir stres hissiyle geri gelmektesiniz. Bu sizi uyandırmaktadır. Bizim sizi bu deneyimlerden özellikle uyandırdığımız zamanlar da vardır, çünkü işe gitmeden önce, en az birkaç saat dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu bilmekteyiz! (kahkahalar)

Sevgili dostlar, insan olarak yaşadığınız hayatı düşünerek, kim olduğunuzu merak ederek, hangi yöne gitmeniz gerektiğini merak ederek sabahın üçünde ya da dördünde uyanmaktasınız. Çoğunuz için bulabileceğiniz en iyi çözüm, bırakmaktır, bırakmaktır. Biz sizin şöyle söylediğinizi duyduk, “Hangi yöne gideceğimi bilemiyorum. Bundan sonraki adımımın ne olacağını bilmiyorum. Artık neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmiyorum; onun için de bırakıyorum, salıveriyorum.” Sevgili dostlar, bu kesinlikle uygun olan şeydir. Siz bıraktıkça, salıverdikçe, gerçek kimliğinizin, Ruhun, olduğunuz Tanrının sevgi dolu ellerine düşmektesinizdir. Bıraktığınızda, alevlerle dolu bir çukura düşmemektesinizdir. Bundan korkmanıza karşın, cehenneme düşmemektesinizdir. Siz, olduğunuz Tanrı’nın sevgi dolu ellerine düşmektesinizdir.

Yaşamınızda kararlar almak, farklı olacaktır. Siz her gün kararlar alıp, seçimler yapmaya alışıksınız. Genellikle de üç seçimden birini yapardınız. Sola dönebilirdiniz, sağa dönebilirdiniz, ya da hiç hareket etmezdiniz. Seçenekleriniz, ışığa gitmek, karanlığa gitmek, ya da olduğunuz yerde kalmak olurdu. Seçenekleriniz, ilerlemek ya da gerilemek ya da hiç biri olurdu. Bugüne kadar günleriniz bu seçeneklere göre kararlar almakla geçti. Şimdi yaşamınıza girmekte olan yeni bir yol vardır. Siz bıraktıkça, bunu da berrak bir şekilde görebileceksiniz, ve bunu daha önce neden göremediğinize şaşacaksınız.

Yeni enerjide seçenekler ışık ve karanlık ve nötr olarak; positif, nötr ya da negatif olarak; sağ, sol ya da orta olarak sınırlandırılmış değildir. Yeni bir seçenek vardır. Buna, TÜM diyelim, T-Ü-M-Ü.

Size bambaşka bir seçenek sunulacaktır, ve bu bir biliş alanından gelecektir. Bu yeni çeşit bir seçenek, diğerlerinden üstün olan bir yanıt olacaktır. Bu bir biliş olarak gelecektir. Sağı, solu ya da ortayı seçmek gibi zihinsel bir alıştırma yapmayacaksınız. Bu üstten içeriye gelecektir. Bu, TÜMÜ olacaktır. Bu, TÜM Olan olacaktır. Bu size bir seçenek gibi gelmeyecektir. Bu sadece bir biliş, tanrısallığın bilişi olacaktır. Ve siz sonra o yöne doğru hareket edeceksiniz. Eski enerji insanı olarak, seçim yapmak konusundaki mücadelelerinize dönüp bakacaksınız. TÜM, size tamamlanmış ve herşeyi içeren ve bütün olarak görünecektir. TÜM, sevgi dolu görünecektir, oysa önceki seçenekleriniz sadece kısmen çözüm getirmiş gibi görünecektir.

Kararlar almanın yeni bir yolu olacaktır, ama bunun meydana gelebilmesi için olması gereken başka bir şey vardır. Yaşamınıza girecek başka bir şey olacaktır. Şimdi, hıçkırarak sessizce oturan, bundan sonra ne yapacağını düşünen, bundan sonra nereye gideceğini düşünen Catherine’e geri geliyoruz. O şu anda, sağa mı ya da sola mı dönsün ya da olduğu yerde kalsın mı diye düşünmektedir. Yaşamında sadece bu seçeneklerin olduğunu sanmaktadır. O TÜMÜ daha görmemiştir. Diğer seçeneklerin üstünde oturan, bu parlayan bilişi görmemiştir. Yukarıya göz atmamıştır. Onun için de yaşamı ona gerçekten boş gelmektedir. Yaşamı ona gerçekten zor ve bir mücadele gibi gelmektedir, çünkü TÜMÜ görmemiştir.

Catherine hayal kırıklığı içinde, ve belki de, yanıtları alamadığı için odaya girdiğinden daha fazla hayal kırıklığı içinde, İçsel Odasında kalkar ve odayı terk eder. Yeni Evinde dolanmaya başlar. Uzunca bir süredir Yeni Evinde yaşamasına karşın, onun ne kadar boş olduğuna şaşar. Oh, orada bir fırın vardır elbette. Mutfaktaki tezgahın üstünde hala sorunlarla, konularla dolu tepsiler de durmaktadır. Ama diğer odalarda fazla bir eşya yoktur. Bir de parlak bir ışık vardır, ama o daha bu ışıkla birleşmiş değildir. Gerçekten de bir titreşim duymuştur, özellikle de salıvermeyi gerçekleştirdiğinde. Bu mırıltıyı, uğultuyu, bu sessiz müziği, Ben, Tobias’ın sözünü ettiği bu titreşimi duymuştur, ama onunla daha tam olarak birleşmemiştir.

Catherine Yeni Evinde dolanır durur, Ruhun yanıtlarla gelmesini dileyerek, bir odadan ötekine girer çıkar. Rehberlerinin gittiğini bile bile, onlardan geri dönmelerini ister. Onlarla pazarlık eder. Onlara daha nazik davranacağına ve onca iyiliği istemeyeceğine söz verir, yeter ki onlar Catherine’nin enerjisine geri gelsinler. Kendini çok üzgün ve çok yalnız hissederek, yeni evinde dolanır durur. Uzun bir yürüyüş için dışarıya çıkmaya karar verir. Belki de Yeni Evinin dışında, dualitede, günlük yaşamında, sokaklarda gözden kaçırdığı bir şey vardır. Belki de önemli bir uyarıyı kaçırmıştır. Belki oralarda, ona bir mesajı olan bir insan vardır!

Önkapıya doğru giderken, gözünün ucuyla bir parıltı algılar. Bir şey Catherine’in dikkatini çeker ve onu yolundan alıkoyar. Catherine sağa ya da sola, hatta o anda bakışının odaklandığı yere bakmamaktadır. Onun yerine, bu şeylerin ötesine bakmaktadır. TÜM denilen bir yere bakmaktadır. Şimdi onun insani boyutuyla birleşen bu yeni boyutta, şimdiye kadar gözden kaçırdığına inanamadığı bir şey görür. Bu şey, Yeni Eve ayak bastığı andan beri oradadır. Masanın üzerinde, bir vazonun içinde, KRİSTAL bir GÜL durmaktadır.

Bir oturum sırasında sizinle bunu onbir ay önce konuşmuştuk. Siz Yeni Evinize girdiğinizde, içerde tek bir şey vardı, ve o da kristal bir güldü. Size bu kristal gülün, bir meyveye sahip olduğunu söylemiştik. Bildiğiniz tüm güllerden farklı olarak bu gül, bir meyve vermiştir.

Catherine bakışını, genel olandan (tipik olandan) TÜME çevirdi. Sonra güle yaklaştı, ve içini bir biliş kapladı. O noktada, “Bu gülle ne yapmalıyım?” sorusuyla mücadele etmemekteydi, çünkü TÜME bakmaktaydı. Güle dokun, güle dokunma, ya da hiç bir şey yapma diyen belirgin seçeneklerin ötesine bakmaktaydı. O TÜME bakmaktaydı, ve bu biliş içinde de ne yapacağını bilmekteydi. İnsani zihninin, dualitenin alışılmış işleminden geçerek, seçeneklerle mücadele etmesine izin vermedi. Gülün meyvesini almak, onu ağzına koymak, yutmak ve böylece onu varlığına getirmek zamanı olduğunu, sezgisel olarak bilmekteydi.

Sevgili dostlar, Yeni Evinizdeki gülün meyvesi, yeni enerjide var olan tutkudur!

DERS SEKİZ – GÜLÜN MEYVESİNİ AL. Gülün meyvesini al. O, geride bıraktığınız tutkudur. O, Dünya denen yere geldiğiniz zaman geride bıraktığınız tutkudur. O, krallıktayken, İlk Çemberdeyken sahip olduğunuz tutkudur. O, Ateş Duvarından geçerken bile hep beraberinizde taşıdığınız tutkudur. Ama Dünyaya geldiğinizde, bu tutku geride kalmıştır. O geride kalmıştır. Tutkunuzun, tanrısal tutkunuzun yerine insan egosu dediğiniz şey konmuştur. Yaşamınızı bunun üzerine kurmuştunuz. Tutkularınız, insan doğasına ait şeylere dönüşmeye başlamıştı. Diğer insanlara tutkularınız vardı. Yiyeceklere tutkularınız vardı. Dünya üzerinde gerçekleştirdiğiniz belirli çalışmalara ve yaratıcı ifadelere tutkularınız vardı. Ama tutkularınız insanca şartları temel almıştı, bir spiritüel varlık olarak doğuştan hakkınız olan şeyi değil!

Gülün meyvesini aldığınızda, tanrısal tutkunuzu geri getirirsiniz. Catherine odada oturmuş ağlarken, gözden kaçırdığı şey neydi? Böyle bir boşluğu neden hissetmekteydi? Çünkü o, eski insanca tutkularını, tamamlanmamış tutkuları salıvermişti. İçerde hiç bir şey kalmamıştı. Yüreğinden gelen hiç bir şey kalmamıştı. Bir boşluk vardı.

Sevgili dostlar, Dünyaya geldiğinizde ve biyolojiye girdiğinizde, kendinizi daha da fazla parçalara, çakra dediğiniz parçalara ayırdınız. İnsan biyolojinizin içinde bu çakralardan yedi tanesini, ve eterik bedeninizde de beş tanesini taşıdınız. Söylediğimiz gibi, bunlar şimdi tek bir tane olmak üzere birleşmektedir. Onlar birbirine bağlanmaktadır. Eterik bedeninizde olanlar ve fiziksel bedeninizde olanlar bir olmak üzere, “tek çakra” olmak üzere birleşmektedir.

Kristal gülün meyvesini aldığınızda, geride bıraktığınız bir tutkuyu geri getirirsiniz. Bunu yaptığınızda, bedeninizin enerjisinin yenilendiğini hissedeceksiniz. Amacınızın yenilendiğini hissedeceksiniz. Amacınızın yenilendiğini hissedeceksiniz. Bu önemli ögeyi, tanrısal tutkuyu varlığınıza geri getireceksiniz. Ego üzerine kurulmuş olan insanca, eski, tamamlanmamış tutkular (sizi) terk etmiştir. Onun için Catherine kendini eksik hissetmekteydi.

Siz gülün meyvesini varlığınıza aldığınız zaman, bu bizim şimdi tanımlayamayacağımız, insanca sözcüklerle açıklanması mümkün olmayan bir tutkuyu alevlendirecektir. Bu, sizin şu anda alışık olmadığınız bir enerjiden gelmektedir. Bu, kendi başınıza sahip olacağınız bir deneyim olacaktır, ama sizi dolduracaktır. İçinizden gelen yeni bir parıltı hissedeceksiniz ve bu sizden dışarıya yayılacaktır. Bu daha önce deneyimlediğiniz hiç bir şeye benzemeyecektir. Bu, insan zihninden yaratılabilinen bir şey değildir. Ego tarafından üretilemez. Bunu insanca (zihinsel) düzeyde kontrol etmeye çalışacak kişilere söylüyoruz – işe yaramayacaktır. Bu, TÜM dediğimiz bu yerde bulunmaktadır. Ve her birinizin kullanımına hazırdır.

Burada, Sekizinci Dersteki sözcükleri çok dikkatli seçmekteyiz. Sizden bu enerjiyi almanızı rica etmekteyiz. Işık işçileri olarak sizin almak konusunda pek iyi olmadığınızı bilmekteyiz! Temelden başlayıp, herşeyi yaratmak ve herşeyin mücadelesini vermek zorunda olduğunuzu sanmaktasınız. Şimdi burada sizin olan bir armağan verilmektedir size. Bu evinizde bulunmaktadır. Bu, onbir ay önce hakkında konuştuğumuz bir şeydir. Bu, almanız için size verilmektedir. Bu sizin spiritüel tutkunuzdur. Almanız ve içinize kabul etmeniz için size verilmektedir. Bu size bir yenilik getirecektir, ama bu yenilik, sizin alışkın olduğunuzdan farklı bir yerde olacaktır.

Sevgili dostlar, siz değişmektesiniz. Eski enerjinin eski temelleri üzerine kuramazsınız. Siz yeni enerjiye adım atmaktasınız. Krallıktan beri, Ateş Duvarından geçip de buraya gelene kadar beraberinizde taşıdığınız bu tutkuyu geri getirin.

Tutku, sevgili dostlar, ifade edilen sevgidir. TUTKU İFADE EDİLEN SEVGİDİR. Tutku sizin önceki zamanlarda hep sahip olduğunuz bir şeydi, çünkü siz hep dışa dönük bir ifadeydiniz. Jack her zaman dışa dönük bir ifadeydi. Ruh her zaman, sizin bir parçanız kozaya girene kadar, dışa dönük bir ifadeydi. Dünyaya geldiğinizde, bu tutkuyu bir kenara koydunuz. Bu, yarattığınız modellerden bir tanesiydi. Siz dualiteyi yarattınız. Siz bir çeşit bellek kaybını yarattınız. Siz aynı zamanda gerçek tutkunuzu, tanrısal tutkunuzu da geride bıraktınız. Siz yaşamlarınızı, tanrısal tutkunuzla kıyaslandığında küçük kalan istekler ve gereksinimler ve insanca tutkular üzerine kurdunuz.

Şimdi, bildiğiniz gibi, sevginin ifadesini simgeleyen gülün dikenleri de vardır. Sevgili dostlar, bu tutkuyu eski enerjinizle, eski insan yöntemleriyle kontrol etmeye kalkarsanız, sizi acıtacaktır. Dikenler bunun için oradadır. Bu yeni tutkuyu, sadece eski enerji insanının yöntemlerini yeniden yaratmak için kullanmaya kalkarsanız, sizi acıtacaktır. Bu tutku ve onunla birlikte ifade bulan sevgi, yeni enerji için tasarlanmıştır.

Yeni tutkunun uygun kullanımıyla ilgili sorularınız varsa, yanıtları TÜMde arayın. Yanıtları, daha önceleri aradığınız yere göre daha üstte ve kuşatıcı olan yerde arayın. Eğer çok emin değilseniz sevgili dostlar, sadece sessiz bir anda oturun. O size gelecektir. Bir biliş yanıtına sahip olacaksınız. Bu, yeni tutkunuzun alevlenmesini sağlayacak ve sizi yeni yaratma yollarına götürecektir.

Ders Sekiz – Gülün Meyvesini Al. Her zaman sizin olmuş olan bu tutkuyu, yeni enerjide, eskide değil, yeni enerjideki yaşamınızı yenileyecek bu tutkuyu şimdi içinize alın. Eğer beklentileriniz, sadece eski enerji benliğinizi büyütmek ve güçlendirmekse, bunun uygun olmadığını gülün dikenleri size anımsatacaktır. Tutku, sizin için yeni enerjinin yakıtı olacaktır. Bu sizin ve Catherine’nin yenilenmesi olacaktır. Bu, onun yaşamına, şimdiye kadar hiç bir yaşamında deneyimlemediği bir bütünlük ve anlam yükleyecektir.

Bu basit bir derstir. Bunda az ev ödevi vardır sevgili dostlar; ev ödeviniz sadece yeni evinizin girişine gitmek için uygun ve sessiz bir zamanı bulmak ve içinde kristal gülü barındıran vazonun titreşimini hissetmektir. Sonra hazır olduğunuzda, TÜM size rehberlik ettiğinde, sadece bu gülün içindeki meyveyi alın ve içinize kabul edin. Bu, varlığınızın içinde bir dizi yeni, fiziksel değişimleri başlatacaktır; bu değişimlerden bazıları rahatsızlık verebilecekse de, bu sadece kısa bir dönem için olacaktır. Bu, bedeninizin ve enerjisel alanınızın duyarlılığını arttıracaktır, ve siz aynı zamanda, apaçık olanın ötesini görmeye başladığınızı da fark edeceksiniz. Biz “görmek” terimini kullandığımızda – Cauldre buna açıklık getirmemizi istemektedir- “görmek”, sezmek, algılamak anlamındadır. Bazıları öteyi gözleriyle görebilir. Diğerleri öteyi, tek çakralarından görebilir. Diğerleri sadece sezgisel bir bilişe sahip olabilir. Ama siz daha önce gördüğünüzün ötesini “görmeye” başlayacaksınız. Bu, gittikçe artan bir şekilde olmaya başlayacaktır. Ve tekrarlıyoruz, bedeninizin duyarlılığı bir süreliğine artarsa şaşırmayın, çünkü bedeniniz sadece yeni enerjiye alışmaya çalışmaktadır. Bunların hepsi, sizin içinden geçtiğiniz süreçler ve değişimlerdir.

Ders Sekiz – Gülün Meyvesini Al. Bu basit bir derstir. Kapınıza gelmiş olan insanların önünde oturacağınız bir gün gelecektir. Bu dersi onlara açıklayacağınız bir gün gelecektir. Ve bu ders onlara o kadar basitmiş gibi görünecektir ki. Ama anlamayacaklardır. Sizin neden söz ettiğinize şaşacaklardır. Bütün bu güller ve meyveler ve dikenler ve tutkulardan oluşan ve anlamadıkları bu mecazlara şaşacaklardır. Sizin yüzünüzde kocaman bir gülümseme olacaktır, çünkü siz de “anlamadığınız” bir alanda oturmuş ve sonra bu yeni tutkunun varlığınıza girmesini deneyimlemiş olacaksınızdır.

Sevgili dostlar, bu zamanı ve alanı sizinle paylaşmak bir onurdur. Bu gece size çok basit ama çok güçlü bir ders vermekteyiz. Bu, yaratıcı olmanızı sağlayacak anahtar derslerden biri olacaktır. Tanrısal tutkunuz olmadan, sınırsız darbelerle birleştirilmiş tanrısal tutkunuz olmadan, üzerinden geçeceğimiz diğer derslerle birleştirilmiş tanrısal tutkunuz olmadan, yeni enerjide nasıl yaratabilirsiniz ki? Dersler, sizin gerçekten yeni enerjideki yaratılışı anlamanızı sağlayacaktır. Bu dersler, sonuç olarak, yeni enerjiye giren diğer kişilerin öğretmeni olmanızı sağlayacaktır.

Sizin bu zamanda çok değişimlerden, çok birçok değişimden geçtiğinizi bilmekteyiz. Bunun sadece işlemin, sürecin bir parçası olduğunu anlayın ve siz bu süreçten geçerken, bizim taraftan çok, birçok varlığın sizinle çalıştığını anlayın. Ama sonuç olarak, bu size kalmış bir şeydir.

Gerçekleştirdiğiniz herşey için sizi derinden sevmekteyiz. Bu gece, ikinci çembere katılanlar –şu anda yaşamınızda bulunan ve geçmişte de yaşamlarınızda bulunmuş olan varlıklar- gerçekleştirdiğiniz şey için size teşekkür etmektedir. Onlar, öğretmen olduğunuzda size gelecek ilk kişilerin arasında olacaktır. Sizi candan sevmektedirler. Sevgili dostlar, asla yalnız değilsiniz.

Ve öyledir!

Kırmızı Meclis’in varlıklarından Tobias, Golden, Colorado’da yaşamakta olan Geoffrey Hoppe tarafından sunulmaktadır. Tobit’in mukaddes kitabında bulunan Tobias’ın öyküsü, Crimson Circle sitesinde bulunmaktadır.

www.crimsoncircle.com. Tobias materyelleri, bedelsiz olarak dünyanın her tarafında bulunan ışık işçileri ve Shaumbra’ya, Ağustos 1999 tarihinden beri sunulmaktadır. Bu tarih Tobias’ın, insanlığın yıkım potansiyelini aşıp, Yeni Enerjiye girdiğini söylediği tarihtir.

Crimson Circle, Yeni Enerjiye geçiş yapacak ilk insan (kılığındaki) meleklerden oluşan global bir ağdır. Bu kişiler, yükseliş halinin sevinç ve zorluklarını deneyimlerken, diğer insanların da yolculuğuna, paylaşım, ilgi ve yol göstererek yardımcı olmaktadır. Crimson Circle’in sitesine her ay 40.000’in üzerinde ziyaretçi, son materyelleri okumak ve kendi deneyimlerini tartışmak amacıyla girmektedir.

Crimson Circle her ay Denver, Colorado’da, Tobias’ın, Geoffrey Hoppe kanalıyla son bilgileri sunduğu yerde biraraya gelmektedir. Tobias, kendisinin ve Crimson Council’ın (Kırmızı Meclisin) diğer semavi varlıklarının, aslında insanoğlunun kanallığını yapmakta olduğunu bildirmektedir. Tobias’a göre, onlar bizim enerjilerimizi okumakta ve biz içimizde deneyimlerken, dışardan da bakabilmemiz için, kendi bilgilerimizi bize geri tercüme etmektedirler. Crimson Circle toplantıları herkese açıktır, ama LCV takdir edilir. Katılımı gerektiren hiç bir şey ve ödenmesi gereken bir aidat yoktur. Crimson Circle, dünya çapındaki Shaumbra’nın açık sevgisi ve bağışları yoluyla bolluğu kabul etmektedir.

Crimson Circle’ın en yüksek amacı, insan melekler ve öğretmenler olarak, içsel spiritüel uyanış yolunu yürümekte olan kişilere hizmet etmektir. Bu hıristiyanlıkla ilgili bir misyon değildir. Tersine, içsel ışık, merhamet ve ilgi bulabilmeleri amacıyla, insanları senin kapına getirecektir. Kılıçlar Köprüsü’ndeki yolculuğuna başlayan bu kendine has ve değerli insan sana geldiğinde, o anda ne yapman ve öğretmen gerektiğini bileceksin.

Eğer bunu okumaktaysan ve gerçek olduğunu ve bir bağın olduğunu hissediyorsan, sen gerçekten Shaumbra’sın. Sen insan (kılığında) bir öğretmen ve bir rehbersin. İçindeki tanrısallık tohumunun bu anda ve gelecek tüm zamanlar için çiçek açmasına izin ver. Hiç bir zaman yalnız değilsin, çünkü tüm dünyada bir ailen ve çevrendeki semavi boyutlarda melekler vardır.

Bu metni lütfen ticari amaç olmaksızın ve bedelsiz olarak dağıtın.

Lütfen bu bilgiyi, dipnotlar dahil bütünüyle kullanın. Tüm diğer kullanımlar, Geoffrey Hoppe, Golden Colorado’dan alınacak yazılı onayı gerektirir.

Telif hakkı 2001, Geoffrey Hoppe, P.O.Box 7328, Golden, CO 80403.

e-posta: tobias@crimsoncircle.com. Tüm haklar mahfuzdur.

Soru ve Yanıtlar

Yaratıcı (Yaratan) Dizisi – 10 Mart 2001
Ders Sekiz: Gülün Meyvesini Al

Crimson Circle’de (Kırmızı Çemberde) sunulmuştur

TOBIAS: Ve öyledir sevgili dostlar, sorularınızı yanıtlamak için bu zamanda gelmekteyiz. Bu, sizinle bire-bir konuştuğumuz bir zamandır. Bu, çok ama çok keyfini çıkarttığımız bir zamandır. Bu, sizinle daha rahat bir etkileşimde bulunduğumuz bir zamandır.

Birkaç dakikalığına bu gecenin mesajı hakkında (bkz. “Gülün Meyvesini Al – 10 Mart 2001) konuşmak istiyoruz, onu biraz daha açıklamak ve anlamanızı sağlamak amacıyla. Söylediğimiz gibi, bu sizin için ve bir gün öğreteceğiniz kişiler için anlaması en önemli olan, en karmaşık (kompleks) ve zor derslerden biri olacaktır. Anımsarsanız eğer, yeni eve ilk girdiğinizde, bu yeni yerde sadece tek bir şey vardı. Burada geçmişten getirilen sadece tek bir şey vardı, yeni evinizin gerisi boştu. Geçmişten buraya getirilen tek şey, kristal bir güldü. Gül bir meyveyi barındırmaktadır, ve o meyve “tutku”dur.

Prens Jack krallığı terk ettiğinde, tutkuya sahipti. Krallıkta bulunduğu tüm günlerde tutkuya sahipti. Bu onu ateşleyen şeydi. Bu onu ilerleten şeydi. Bu, onun yeni yerlere yolculuk yapmasına neden olan şeydi. Jack Ateş Duvarından geçtiğinde birçok parçalara ayrıldı, ama yine de tutku her bir parçasında hala mevcuttu.

Jack Ateş Duvarının öbür yanında gözlerini açtığında, tutku hala içindeydi. Tutku, öncekine göre çok daha derin ve çok daha parlaktı. Gözlerini açıp da karşıtını gördüğünde ve savaşlar başladığında, bunlar tutkunun, dualitenin her iki yanında da ortaya çıkmasından meydana geldi. Tutku, dans gibiydi. Tutku, ilerlemeye devam etmenin nedeniydi.

Tutku, sevginin ifadesidir.

Ruh tutkuyla doludur.

Ruh tutkuDUR.

Ruh sevginin ifadesidir.

Sevgi, bir sükunet ve sessizlik, dinginlik ve huzur alanında oturur.

Sevgi, herşeyin olduğu gibi kabulüdür ve Benliğin olduğu gibi kabulüdür. Tutku sevgiye katıldığında, bir ifade başlar, bir arayış başlar, bir yolculuk başlar.

Jack’in ve sizin sahip olduğunuz şey buydu. Krallıkta, kral ve kraliçenin tahtının üzerinde sevgi ögesi oturur, ama onlar sakin ve sessizdir. Onlar kendi içlerinde bütündür, tamamdır. Tutku, sevgiye ayak katar (ayak olur).

Dünya denen bu yere geldiğinizde, birçok yeni durumu kabul ettiniz. Kim olduğunuzu ve nereden geldiğinizi unutmayı kabul ettiniz. Sizi bu yere getiren yolculuğu unutmayı kabul ettiniz. Bildiğiniz enerjisel beden yerine, biyolojik bir beden edinmeyi kabul ettiniz. Ve, krallıktan beri beraberinizde taşıdığınız bu spiritüel tutkunun enerjisini geride bırakmayı kabul ettiniz.

Önceki dersleri okumamış olanlara, bunları atlayıp da ilerlemek isterseniz, bu şeyleri anlamayacağınızı anımsatmak isteriz. Geri gidip, en başından okumak önemlidir, çünkü biz burada bir kavramdan ötekinin üzerine kurmaktayız.

Dünyaya geldiğinizde sizi terk eden spiritüel tutku geri gelmektedir. O sizin için hazırdır ve Sekizinci Dersle birlikte onu yeniden almak, kabul etmek zamanıdır. O yeni evinizdeydi – siz onu sadece gözünüzden kaçırdınız. Siz onu sadece gözünüzden kaçırdınız. Onu içinize geri aldığınızda, yeni enerjide size yeni bir yakıt, yeni bir bütünlük ve sevginin yeni bir ifadesini sunacaktır.

Catherine’nin (bkz. Ders Sekiz – Catherine’nin öyküsü) ve sizin kendinizi boş, depresif ve ağır bir duygusallık içinde hissetmeniz, şaşılacak bir şey değildir. Dünya üzerindeki zamanlarınız boyunca oluşturduğunuz insanca tutkularınız – sizin ego dediğiniz şey- gitmektedir. O, kendine has ölümüyle gitmektedir. O yavaş yavaş gözden kaybolmaktadır.

Geçmişte ilgilendiğiniz şeylerle, artık ilgilenmemektesiniz. Sizin için daha önce önemli olan şeyler, artık önemini yitirmiştir. Bu ilginin sizi terk etmesi, sizde bir şeylerin eksik ya da yanlış olduğu anlamına gelmemektedir! Bunun anlamı, bu eski, yaşlı insan egosunun şimdi geçiş yapmaya hazır olduğudur. Onun yaşamınızı kontrol etmesiyle ilgili endişelenmeniz gerekmemektedir! Ego, “kötü” bir şey olarak tanıtılmıştır. Oysa değildir.

Ego, Dünya üzerindeki tüm yaşamlarınızda önemli bir öge olmuştur. O bugüne kadar Dünya enerjisinin temelini oluşturmuştur. Siz bıraktıkça, o da bırakmaktadır! O bırakmaktadır! O, kendine ait bir yaşamı ve kontrolü olan bir canavar değildir. Eski enerjideki psikologlar, egonun tüm gücü elinde tuttuğuna, sizi kontrol ve manipüle edebildiğine inanmışlardı. Biz yeni enerjide bunun mümkün olmadığını, gerçek olmadığını söylemek için buradayız.

Siz yeni enerjide olmak için bir vaatte bulundunuz ve bunu yaptığınız için, egonuz, ruhunuz ve insanlığınız, kenara çekilmeye hazırdır. Onun için son zamanlarda içsel düzeylerinizde derin değişimler hissetmekteydiniz. Sizinle birleşmek için gelen şey, Dünyaya gelmeden önce sahip olduğunuz tutkudur. Bu sizin spiritüel tutkunuzdur.

Dünyaya gelmeden önce bulunduğunuz yerde, bu spiritüel tutkunun size geri geleceği bilinmekteydi. O, uygun zamanda, bilgeliğe sahip olduğunuzda, araçlara ve anlayışa sahip olduğunuzda size geri gelecekti. O şimdi size geri gelmeye hazırdır! Bazı kişilere bu tutku şaşırtıcı miktarda bir enerji olarak – neredeyse bir sarsıntı gibi geri gelecektir. Çoğu kişi için bu, yavaş, ama güzel bir açılım işlemi olacaktır. Gül, gerçekten de bir açılım işlemidir. Onun güzelliği, çok daha büyük bir şeyin ortaya çıkışını açmaktadır.

Bu tutku size uygun olarak geri gelecektir. Sonra da, sevgili dostlar, artık pozitif, negatif ve nötr gibi eski seçeneklerinizle karşılaşmayacaksınız. Yanıtlarınız için her zaman sınırlı seçeneklere sahip olmuştunuz. Siz her zaman sola mı, sağa mı ya da ortaya mı gitmeli kararını vermekle karşılaştınız. Bu değişecektir. Bu bir süre içinde değişecektir, ama değişmeye şimdi başlayacaktır.

Sağ, sol ya da orta yerine; pozitif, negatif ya da nötr yerine; ışık, karanlık ya da nötr yerine, yeni bir biliş olacaktır. Bu, bizim TÜM dediğimiz yeni yanıttır. Çözüm, sizin şimdiye dek hiç bakmadığınız bir yerden gelecektir. Aynı, gülün hep orada olması, ama sizin onu görmemiş olmanız gibi. Bu biliş yeni bir yerden gelecektir.

Yeni yeri hemen göremezseniz paniklemeyin, ya da korkmayın. İçsel odanızda oturun, dingin bir yerde oturun. İsterseniz, gülü içsel odanıza beraberinizde götürün. Onun güzelliğini takdir edin. Gül bir anlamda sizin ruhunuzdur, spiritüel ruhunuz, dünya üzerindeki günlerinizde hiç bilmediğiniz ruhunuz.

Bu çok güçlü ve belki de aklınızı karıştıracak bir derstir. Bunu anlaması biraz zaman ve sabır isteyecektir. Bu çok, çok güçlüdür ve biz – bu gece ikinci çemberde bulunanlar- sizin bununla çalışmaya başlamanız konusunda heyecanlıyız. Bu sizin için bir dizi çok güzel ve sevinç dolu değişimleri başlatacaktır.

Şimdi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

SORU: Tobias, ben yeni evime ilk girdiğimde, harikulade parçalar vardı. Duvarlarda, ancak en deli rüyalarımda görmeyi isteyeceğim görüntüler vardı. Orada aile ve arkadaşlarla paylaşılan, dingin, ahenkli, sonsuz ve koşulsuz sevgi dolu bir yaşam vardı. Mutfakta, altın paralarla dolu kazanların durduğu raflar vardı ve tezgahın üzerinde de parayla dolu birçok cüzdan ve çanta vardı. Ama fiziksel yaşamımda ben arkadaşların bağışları ile yaşamakta, yaşantımı bir partnerle paylaşmamakta, bir işi ya da gelir sağlayacak kaynağı kendime çekememekte, yetersiz şartlarda ve adıma bir dolardan az bir parayla yaşamaktayım. Realiteler arasındaki bu büyük farkı dengelemeye insan nasıl başlar ya da dengelemeyi ümit eder ve herşeyin bana uygun olarak getirileceğine insan nasıl güvenir?

TOBIAS: Bu, bu gece için uygun bir sorudur. Eksik olan ögelerden biri de, bu gece üzerinde konuştuğumuz tutkudur. Yeni evinde seni bekleyen bolluğun, bu tutkunun yeni yakıtına ihtiyacı vardır. Sen bu tutkuyu alıp kabul ettiğin zaman, o yeni evinde bulunan herşeyi tutuşturacaktır. Bu sözünü ettiğin şeyler gerçekten yaşamına girmeyi beklemektedir. Seni uyarıyoruz, ve diğer herkesi de uyarıyoruz, bu zihinsel bir işlem değildir! Bu zihinsel bir işlem değildir. Bu, eski enerji insan zihniyle tasarlanamaz; (bunu yapmaya kalkarsanız), gülün dikenini kesinlikle hissedersiniz!

Sadece meyveyi alın. Sizin olan, krallıktan gelen ve doğuştan sahip olduğunuz bir hak olan bu tutkuyu alın, kabul edin. O, sadece evinizde değil, ama evinizden dualite dünyanıza çıktığınızda da tüm bu bolluğu tezahür ettirmeye başlayacak enerjiyi, ışığı ve yakıtı sağlayacaktır. Bu bu kadar basittir. Bu kadar basittir.

Sen sevgili dost, boşluktan bolluğa gitmeyi deneyimlemek için çizginin en kenarına kadar geldin. Bu, senin diğerlerine öğreteceğin şeylerden biri olacaktır. Sen bir yaratıcı olarak, tutku ögesiyle birlikte herşeyi yaşamına nasıl getirebildiğini öğreteceksin! Sen aynı zamanda diğer insanlara, herşeyin her zaman, onların düşündüğü gibi olmadığına da rehberlik edeceksin. Bu noktada beklentilerin olmasın. Beklentilerin olmasın. Sadece tanrısal bir bilişe sahip ol. Sana bu sorun için teşekkür etmekteyiz!

SORU: Tobias, yetişkinlere ait suçlar olarak sınıflandırılan suçları işleyen çocuklar, bu haftanın her günü manşetlerdeydi. Bu nedir ve bunun çözümü nasıl bir şey olacaktır?

TOBIAS: Bu çok basittir. Haberleriniz kanalıyla birbiriyle çelişen iki enerjiyi, iki dünyayı –eskiyi ve yeniyi- görmektesiniz. Siz onların çözüm ve denge bulma arayışını görmektesiniz.

Burada bir de, öğrencilerin eski karmik konuları çok hızlı bir şekilde çözmeye çalıştığı durumlar söz konusudur. Onlar, karmayı dengelemek için bir yaşamdan ötekine gitmek istememektedir. Onun için de bunu çok çabuk yapmaya çalışmaktadırlar.

Diğer bazı durumlarda, eski enerji yollarından çıkmak isteyen insanlık toplu bilincinin açmazı söz konusudur. Öğrenciler, kendilerine kötü davranılmasına karşı ayaklanmaktadır: seçilmiş olmaya, aşağılanmaya, kimliklerinin kabul edilmemesine. Bunlar, onların içinde öfke oluşturup, bunu arttırmaktadır ve öfkeyi de bu şekilde ifade etmektedirler.

Bizim bu şeyler için bir yargımız yoktur. Biz bunun doğal ve uygun olduğunu bilmekteyiz. Biz sizin bunlara çok negatif durumlar olarak baktığınızı da bilmekteyiz. Ama sevgili dostlar, bir an için kısa duvarınızın arkasında durun. Burada gerçekten olmakta olan şeye bir bakın. Bu olayların, eski yöntemlere çektiği dikkate bir bakın. Bu olaylar, şimdi değişmesi gereken eski yöntemlere dikkat çekmektedir. Size bu radikal ve şiddet gibi görünebilir, ama sevgili dostlar, size bu eylemlerin sevgiyle yapıldığını ve sevgiyle kabul edildiğini söyleyebiliriz. Bundan bilgeliği çıkarmak, bu olayları gören, bu haberleri dinleyen size ve diğer kişilere kalmıştır.

Bu gürültülerin artmaya devam edeceğini görmekteyiz. Bunlar, okullarınızın ötesine sıçrayacaktır. Bunlar, eski yöntemlerin, eski kurumların ve eski hiyerarşilerin aşağı inmesi gerektiği kabul edilene kadar artacaktır. Kısa duvarınızın arkasında durun ve bunların, eski enerjiden ayrılma sürecinin, işleminin bir parçası olduğunu anlayın. Bunlarla ilişkili olan herkesi sevin.

SORU: Deja-vü, “şimdi” zamanının bir eseri midir, yoksa tümüyle farklı bir şey midir?

TOBIAS: Deja-vü genellikle, siz bir olayın rüyasını gördükten sonra onu deneyimlediğinizde meydana gelir. Öyle zamanlar vardır ki, Ben, Tobias, insanların neden daha sık deja-vü deneyimlemediğine çok şaşarım. Siz uyanık halinizde deneyimlemeden önce, rüya halinizde birçok önemli olaylardan geçmektesiniz. Siz, insan biçiminizin içinde ve uyanıkken bunları gerçekleştirmeden önce, kendinizi alıştırmak için bu enerjilerden geçersiniz. Ama bildiğiniz gibi, çoğu insan rüyalarını pek de hatırlamamaktadır. Belki de bunun için daha fazla deja-vü anları yaşanmamaktadır. Bu sana bir daha olduğunda, bunu rüyalarında gerçekten yaşadığını anımsa.

SORU: Tobias, bu TÜMün yeni bilişini deneyimlerken, ilişkilerle ilgili bakışımın tamamen değiştiğini fark ediyorum. Birbirini sevmemek için bir neden kalmıyor. Lütfen evlilik kavramı ve onun yeni enerjideki yeri hakkında konuş. Paylaştığın herşey için teşekkürler.

TOBIAS: (kendi kendine güler) Şimdi Cauldre (Geoffrey Hoppe) söyleyeceğimiz şeyden her zaman hoşlanmamaktadır! Onu ve evini taşlayacak kimselerden korkmaktadır!

Sen burada, bir anlamda çok haklısın. (kendi kendine güler ve yanıtı doğru ifade edebilmeye çalışır) Biz burada ince bir buzun üstünde yürümekteyiz! Cauldre’ya saygımızdan- politik bir şekilde şöyle söyleyeceğiz, ilişkileriniz kesinlikle değişecektir. Bir erkeğin, bir kadınla olan ilişkisinin özü, eski enerjiden kaynaklanmaktadır. Bu ilişkiler gerçekten dualite temellidir. “Ne kadar mutlu ya da mutsuz olursak olalım kendimizi birbirimize adayacağız. Biz dualite denen şeyi dengelemeyi öğrenmek için buradayız” demek dualitenin kendisidir.

Yeni enerjide, ilişkilere bakış açısı değişecektir. Siz bir başkasını, evlilik kurumuyla bağlamak ihtiyacını hissetmeyeceksiniz. Birbirinizle, eski kontratlar olmadan, mutlu bir şekilde yaşayabileceksiniz. Ya da, mutlu bir şekilde kendi başınıza yaşamayı seçebilirsiniz. Bütün olmak için başka bir kişiye gereksinim duymayacaksınız. Ayrıca mutlu bir şekilde gruplar halinde birlikte yaşayıp da bireyselliğini kaybetmeyecek kişiler de olacaktır.

Bu, neyin doğru ya da yanlış olduğuyla ilgili inanç sistemlerini temel alan bazılarınıza meydan okuyacaktır. Biz sizden tekrar, kısa duvarınızın arkasında durmanızı ve gerçekte nelerin olup bittiğini gözlemlemenizi rica etmekteyiz. (kendi kendine güler) Ve Cauldre diyor ki, bu senin soruna çok politik bir yanıtmış! (kahkahalar)

SORU: Tobias, bize biraz daha tanrısal tutku hakkında konuşabilir misin. Bu belli bir şey için hissedilen bir tutku mudur? Nereden gelmektedir?

TOBIAS: Bu tutku sizin esasınızdan, Tanrı’nın krallığından gelmektedir. Bu sizin doğuştan sahip olduğunuz hakkınızdır. Dünyaya gelene kadar size eşlik etmiştir. Tanrısal tutku burada tanımlamaya çalışmayacağımız bir şeydir, çünkü, bunu sana göz kırparak söylüyoruz, insanların sözlerimizi fazla irdelemek eğilimine sahip olduğunu bilmekteyiz. Onun için de bu gece burada çok basit bir mecaz kullandık; gülün meyvesiyle ilgili. Her ne kadar Cauldre bu geceki kanallık sırasında kendimizi yeterince açık ifade etmediğimizi düşünmekteyse de, biz fazla irdelemenizi engellemek amacıyla sözlerimizi çok dikkatli kullandık. Biz size bir işlem vermedik, biz size yapılacak bir şey vermedik. Biz sadece, bunu alın, kabul edin ve deneyim sizin olacaktır dedik.

Soruna yanıtımız şudur, senin Tanrısal Tutkunla, kendine has ve bireysel bir deneyimin olacaktır. Sana, bunu zihinselleştirmemeni, sadece deneyimlemeni önermekteyiz.

SORU: Tobias (gülün) meyvesi nedir? Ve tekrarlarmısın, onu nasıl fark edeceğiz, nasıl bir parçası olacağız? Teşekkür ederim.

TOBIAS: Bir önceki soruya verilen yanıt, senin sorunun da yanıtıdır! (kahkahalar) Biz burada bir an durup, hepinizle birlikte güleceğiz! (kahkahalara katılmaya çalışır) Gülebildiğiniz için çok mutluyuz.

İnsanların bir eğilimi vardır……eski enerjide, analiz etme, zihinselleştirme, inceleme ve düşünme eğilimi vardır. Bu insan egosunun bir özelliğidir. Tanrısal tutkunuzun –burada uygun sözcükleri bulmaya çalışmaktayız- insan egonuzdan tamamen farklı bir şey olduğunu göreceksiniz.

Tanrısal tutku, izin vermekten gelir. Olmaktan gelir. Bilmekten gelir. O, zihinden gelmez, yedi çakranın birinden gelmez. O sizin ruhunuzdan gelir, çünkü o gerçekte ruhunuzdur! O yaşamınıza girdikçe, her biriniz bireysel, size has bir deneyime sahip olacaksınız. Tanrısal tutku zorlanamaz ve kontrol edilemez. O sadece vardır.

Tanrısal tutku size hayal ürünü gibi görünecektir, ama bizim bakış açımızdan, onun tam burada bulunduğunu size söyleyebiliriz. O tam buradadır ve o sizin doğuştan sahip olduğunuz haktır. O sizin doğuştan sahip olduğunuz haktır! Bu meyvenin neye benzediğini, tadının nasıl olduğunu, ya da kaç kalorisi olduğunu bize ya da kendinize sormayın. (kahkahalar) Sevgili dostlar, zamanı geldiğini hissettiğinizde onu sadece alın, kabul edin. (Dinleyicilerden birinin zihninden geçirdiği bir soruyu yanıtlar) Ve evet, daha fazla fiziksel değişimlerden de geçeceğinizi bilin. Şeylerin hızla çevrenizde döndüğünü hissedeceksiniz. Buna karşılık, içinizde uzun zamandır hissetmediğiniz yeni bir sevinç ve neşe türü fark edeceksiniz. Tutku, sevgini ifadesidir.

SORU: Bazı zamanlar bu yolculuk çok zor ve yalnızlık içinde (geçmekte). Eğer bunu biz yaratıyorsak, bunca zorluğu neden yaratmaktayız ki?

TOBIAS: Siz, temelleri ego dediğiniz şey üzerine kurulmuş eski enerji insanından geçiş yapmaktasınız. Her ne kadar Tanrısal bir İnsana geçiş yapmaktaysanız da, hala her gün dualite içinde yürüyen, fiziksel formunuzun içinde bulunan bir insansınız. Ama siz şimdi tanrısallığınızı, tutkunuzu ve sevginizi bütünleştirmektesiniz.

Şu anda sahip olduğunuz bilinçle, bütünleşmiş, tanrısal bir insan olmanın ne anlama geldiğini anlamanız mümkün değildir. Yine de, tanrısallığınızı, o daha içinizden ortaya çıkmadan tanımlamaya çalışmaktasınız. Keder ve yalnızlık hislerine neden olan şey budur. Sevgili dostlar, kanallık sırasında söz ettiğimiz gülün dikenleri bunlardır! Tanrısal İnsan olma işlemi hakkında düşünüp taşınmak, sizin açmaza girip sinirlenmenize, hayal kırıklığına uğramanıza neden olacaktır. Uykusuz gecelere neden olacaktır. Oysa onu sadece alır, kabul ederseniz, kendinize sadece tanrısal anınızda bulunmak için izin verirseniz, şeylerin değişmeye başladığını göreceksiniz. Biz burada ayrıntılara girmeyeceğiz, çünkü bunu fazla analiz edeceğinizden çekinmekteyiz. Bunu sadece kendi başınıza deneyimlemenizi rica etmekteyiz.

Size ve bu sözlerle bağlantı kuran herkese, gerçekten tanrısallığınızı bütünleştirme sürecinde bulunduğunuzun güvencesini vermekteyiz. Siz treni kaçırmadınız, deyim yerindeyse. Yeni Evinizin İçsel Odasındaki kutsal enerjide oturun. Dışınıza bakmayın. Sessizliğinizin içinde, yaşamınızın gerçek mükemmelliğini ve neşesini anlamaya başlayacaksınız.

SORU: Tobias, bize lütfen cinselliğimiz hakkında konuş.

TOBIAS: Hmmmm. (kahkahalar) Bu da, değişimlerin olduğunu göreceğiniz başka bir alandır! Çoğunuz, zaman zaman cinsel isteklerinizin azaldığını şimdiden farketmiştir. (birinin düşüncelerini okur) Şu anda soruyu düşünen kişiyi yanıtlarsak, bu yaşla ilgili değildir. (kahkahalar) Gerçekten, siz eski enerjiden yeniye geçerken, dualiteden yeni dünyaya girerken, çok şeyi salmaktasınız. Geçmişte, seks dediğiniz sevişme için tutku duymuş olabilirsiniz. Ama çoğunuz, bir kendini geri çekme döneminden, kendi kendine kalmak istemekten ya da bir başka insanla bu biçimde bir ilişkiye girmek istememe döneminden geçecektir. Bunun pek de umurunuzda olmadığını fark ettiniz ve bazı zamanlarda bundan zevk bile almamaktasınız.

Bu geceki Catherine’in öyküsünde, Catherine, başka şeylerin yanısıra, yaşamından çıkıp giden şeylerden biri de cinsellik olduğu için ağlamıştır. Catherine geçmişte güçlü bir duygusal ve fiziksel ilişkinin keyfini çıkartmıştır. Ve şimdi bunlar gitmiş ve o da suçu kendisinde aramıştır. Birlikte çalıştığı, tanıdığı insanlara bakmış ve onların hala seks gibi şeylerle ilgilendiğini görmüştür. Onların hala işteki şeylerle ilgilendiğini görmüştür. Onların hala aile sorunlarıyla ve ailesel dramlarla ilişkili olduğunu görmüştür. Kendinin pek de umurunda olmadığını gördüğünde, benim neyim var diye merak etmiştir. Catherine sadece eski enerjiden yeniye geçmektedir.

Siz gülün meyvesini alıp, kabul ettiğinizde, doğuştan hakkınız olan tutkuyu geri getirdiğinizde, göreceksiniz ki…..ve biz burada gülmekteyiz – biz burada sizin deyiminizle gülmekten kırılıyoruz- (kahkahalar) varlığınızda, şu anda daha fazla bunun hakkında konuşmaya iznimizin olmadığı, yeni çeşit bir cinsellik fark edeceksiniz. (Cauldre bu konunun kapanması için Tobias ile tartışmaktadır) Biz onun için gülmekteyiz, çünkü bunda büyük bir mizah vardır. Eski çeşit sevişmeler gibi olmayacaktır, alışık olduğunuz eski seks türleri gibi olmayacaktır. Bu yeni bir şey olacaktır. (birinin düşüncelerini yanıtlar) Şu anda soruyu soran kişiye yanıtımız, evet, bunu yeni enerjiye geçmemiş biriyle deneyimleyebileceksiniz, çünkü bu içinizden gelecek bir şey olacaktır. Böylece, dışarıya cıkıp da sadece yeni enerjide olan bir partner bulmak zorunda değilsiniz. Ve biz sorunu takdir etmekte ve teşekkür etmekteyiz!

SORU: Tobias, tüm yaptığım normal bir işe gitmek, aileme bakmak ve bu toplantılara gelmek ve Kryon kitaplarını okumak vs gibi şeylerken, harika bir ışık işçisi olduğum için bütün bu övgüleri almak, garibime gidiyor. Çevreme bakınıp da daha fazla bu işlerin içinde olanları gördüğümde, sanki ben hizmet etmiyormuşum gibi hissediyorum. Lütfen anlamama yardımcı ol.

TOBIAS: Burada bulunanların ve bu enerjiyi okumakta olanların şunu bilmesi çok önemlidir; bazen yapabileceğiniz en önemli şey, sadece OLMAKTIR. Önemli olmak ya da bir fark yaratmak için, heyecanlı eylemlerde bulunmak, şeyleri yapılandırmak ya da çok şeyi değiştirmek zorunda olduğunuza şartlanmışsınız.

Biz şimdi yaptığımız gibi, size baktığımızda, giysileri ve biyolojisi içinde bir insan görmemekteyiz. Biz yuvayı terk etmiş olan, Büyük bir Melek görmekteyiz; tümün iyiliği için çok zorlayıcı deneyimlerden geçmiş, uzun çok uzun bir yolculuk yapan ve hala hizmet eden, hala vermekte olan bir melek görmekteyiz. Burada bulunan her birinize, insan olarak sürdürdüğünüz yaşamınızı terk etmek için, bizim tarafa gelmek için, bir süreliğine ara vermek için bir fırsat verilmiştir. Ve her biriniz “Hayır, ben devam edeceğim” dediniz.

Yaşamınızda birçok meydan okuyucu ve zorlayıcı durumlara katlandınız. Sen bir işe gitmekten ve ailene bakmaktan söz etmektesin, bu insan formunda olmayan bizlere çok zor gelen bir şeydir. Ruhla olan bilinçli bağdan kopmuş olmak, en büyük özveridir. Gerçekten, insan olarak yaptığınız yolculuktan ortaya çıkan çok iyi şeyler vardır. Sizler en zor durumlardan sevgiyi öğrenmektesiniz. Siz gerçekte kim olduğunuzu öğrenmektesiniz.

Biz bu soruyu, gözyaşlarımızla yanıtlamaktan başka nasıl yanıtlayacağımızı bilememekteyiz. Bizim gördüğümüz şey, yolculuğuna devam eden kişidir, her gün hizmet adına kendinden vermeye devam eden kişilerdir. Tekrarlıyoruz, seni (sizi) derinden onurlandırmaktayız.

SORU: Tobias, öksürürken ağzımdan kan geldi. Hislerim bana, bunun işlemin, sürecin bir parçası olduğunu söyledi, endişelenmeli miyim? Teşekkür ederim.

TOBIAS: Bu enerjiye yakından bakabilmek için başkalarını yardıma çağırmaktayız. (duraklama) Bu duruma bir içsel bakış edinmelisin. Bunu bilmezden gelmemelisin ama yine de korkulacak bir şey değildir. Bununla ilgili fazla-endişeye kapılmamalısın. İçinde, yüzleşilmek isteyen, ona bakmanı isteyen bir şey var. Buradaki şifa potansiyeli çok güçlüdür. Bu iltihaplı alanı çevreleyen şifa enerjileri var ama o alan aynı zamanda dikkatini çekmek istemektedir. Bunu bilmezden gelmemelisin. Hmmm, Cauldre tıbbi önerilerde bulunmamızdan hoşlanmamaktadır! Ama burada biz bir tıp doktoruna danışmanı önermekteyiz. Onlar kendi aletleriyle tahlilleri yaptıktan sonra, sen de bu durumla nasıl başa çıkacağını TÜM’ün içinden (Tümü gördüğün, fark ettiğin bir alandan) tam olarak bileceksin. Bu korkulacak bir şey değildir ama yüzleşilecek bir şeydir.

SORU: Tobias, hapisteki tutuklular seni bekliyor. Sana soru sorabilmeyi bekliyorlar. Şu ana kadar, cezaevine yapılacak ziyaretlerle ilgili programın devam ettiğine dair bir şey duymadım. Verebileceğin bir bilgi var mı?

TOBIAS: Tobias’ın bu çalışmayı yapacağına güvenmiyor musun? (kahkahalar) Bu uygun zamanda olacaktır. Öncelikle bu organizasyonda meydana gelmesi gereken iki enerji değişimi söz konusudur. Ondan sonra tüm ihtişamımızla ve bizimle oturacak olan kişileri onurlandırmak üzere orada olacağız.

SORU: Merhaba Tobias, ben sorumu İsrail’den yollamaktayım, onun için de kendime iki soru sormak iznini verdim ve bunun uygun olduğunu ümit ederim. İlki, her ne kadar bize kısa duvarın arkasında durmak öğütleniyorsa da, özellikle dünyanın bu bölgesinde yaşayan insanlar için belirli kurallar var mı?

TOBIAS: Bu, daha önce sorulmuş olan bir soruya verilen yanıtla ilişkilidir. Siz orada, sadece OLMAK için bulunmaktasınız. Siz orada, yeni enerjinin çapasını oluşturmak için bulunmaktasınız. Bu alanda varlığınla bulunmaktan başka, yapman gereken fazla bir şey yoktur. Senin yeni enerjilerin, bazı eski enerjilerin dengelenmesini sağlamaktadır. Bu aynı zamanda dünyaya da yardımcı olmaktadır ve o, dünyanın bu kadim bölgesine, yeni enerji ögelerini bütünleştirmektedir. Sorunu doğrudan yanıtlamak gerekirse, sadece OL. Senin ışığın, daha pek anlamadığın şekillerde yayılmaktadır.

İsrail’den gelen ikinci soru: Bizim yardım için ettiğimiz dırdırlar ve isteklerimizi yanıtlamak, senin için nasıl bir şey diye merak ediyorum. Öğretmen olmak, senin için nasıl bir duygu?

TOBIAS: Burada, Kırmızı Meclisten olan bizleri, sizin yolculuğunuzdan vazgeçmemiş olmanız çok şaşırtmıştır – mutlu eden bir biçimde şaşırtmıştır. Ne kadar zor olduğunu bilmekteyiz. Biz sorularınızı dırdır etmek olarak almamaktayız, dualarınızı rahatsız edici bir şey olarak almamaktayız. Biz bütün bu şeylere kutsamalar olarak bakmaktayız. Bu gruba söylediğim gibi, insanca şartların içinde bulunmuştum. Dünya üzerinde yaşamlarım olmuştu. İlerlemeye devam eden sizler için en büyük onuru duymaktayım. Ne denli zor olduğunu bilmekteyim.

Daha önce de değindiğim gibi, ben bir cezaevinde ölmüştüm ve bu da dünya üzerindeki son yaşamım olmuştu. Çok zor ve meydan okuyucu ama çok da güzel bir yaşam olmuştu ve ben bundan çok şey öğrenmiştim. Bundan geçmekle, ilerlememde birkaç adım birden atmıştım ama dünya üzerindeki yaşamlara devam etmek cesaretine de sahip değildim. Ben burada kalarak hizmet etmeyi seçtim, Kırmızı Meclisin ve insanlarla ilgili olan diğer meclislerin hizmetinde olarak, yolunuzda size yardımcı olmak üzere burada bulunmayı seçtim. Dırdır edilmiş bir soru yoktur, rahatsız edici bir şikayet yoktur. Biz sizi çalışmanızdan dolayı onurlandırmaya devam etmekteyiz. Bir gün buraya geri gelip şöyle diyeceksiniz, “Bu yolculuğa devam ettiğimize inanamıyoruz” ya da “Bizi neden daha önce geriye çekmediniz” ya da “Devam ettiğimiz için deli olmalıyız”. Biz sizleri, büyük bir onurla baktığımız kişiler olarak görmekteyiz ve her zaman da sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duymaktayız.

SORU: Tobias, bu dersleri sanki oldukça çabuk içselleştirme kapasitesine sahibim. Kendimi kandırmadığımı ümit ediyorum. Bana verebileceğin her hangi bir bilgin ya da önerin var mı?

TOBIAS: Sen bunları gerçekten oldukça çabuk içselleştirmektesin. Yeniden gözden geçirmeyi isteyeceğin birkaç ders vardır. Bunların, senin fark ettiğinden daha fazla derinliğe sahip olduğunu göreceksin. Öğretme çalışmalarına başlama zamanı geldiğinde, bu derslere yeniden geri gitmeyi isteyeceksin. Daha önce anlamadığın şeyleri fark edeceksin. Bu tıpkı Yeni Evindeki gül gibidir. O yeni evine girdiğinden beri oradaydı ama sen bugüne kadar onu gözden kaçırmıştın.

Bu derslere geri geldiğinde, sözcüklerin ve öykülerin çoğu senin için yeni bir anlam ifade edecektir. Cauldre bu gece mesajı verme şeklinden ötürü bizi azarlamıştır ama ona, bunun çok belirli ve özenle seçilmiş bir sıralamada verildiğini söyledik. (kendi kendine güler) Cauldre belki de bunu altı ay ya da oniki ay sonra okursa, ne demek istediğimizi anlayacaktır! Sen şu anda bu dersleri anlamada hızlısın, ve bu derslere yeniden göz atma zamanı geldiğinde, TÜM’ünden bileceksin.

SORU: Tobias, enerjimin arttığını hissediyorum. Bazen kendi içime yakarak bir delik açıyormuşum gibi hissediyorum. Bu enerjileri nasıl yönlendirebilirim?

TOBIAS: Sen hem biyolojinde, hem de duygusal varlığında değişim döngülerinden geçmektesin. Bazen bu döngüler çok hızlı ve yoğun olarak algılanmaktadır. Bu enerjileri yönlendirmeye gerek yoktur. Ancak, bunların sistemlerini biraz daha yumuşak ve sevecen etkilemesini istiyorsan, sana fiziksel egzersiz yapmanı önermekteyiz. Bu enerjileri zihninle yönlendirmeye kalkışma. Enerji dalgalanmaları doğal ve uygundur, ve tanrısallığın onları nasıl yönlendireceğini bilmektedir. Sadece değişim döngülerinden geçmekte olduğunu anla.

SORU: Tobias, yakınlarda Merkabah’ımı aktive etmeyi seçtim. Bu zamanda bunu yapmak bana uygun geldi. Hem bu işlemi yapmak, hem de bu grubun yeni spiritüel enerjileriyle çalışmak sürecinde olmak beni bazı tuzaklar, problemler ya da fırsatlarla karşı karşıya bırakır mı?

TOBIAS: Sevgili varlık, biz burada, seni gidi seni anlamında parmağımızı sallamıyoruz ama sözlerimize kulak ver. Merkabah ile ilgili sen zihinsel bir kavrama sahipsin. Merkabah gerçektir, ama o senin zihinselleştirdiğin şey değildir. Senin olduğunu düşündüğün Merkabah, eski enerjinin bir ögesidir. Bu derslerin işleminden geçerek yeni enerjiye girmeye çalışırken, aynı zamanda Merkabah’ını aktive etmeye çalışmak zor olacaktır. Bu senin aslında pek anlamadığın bir şeydir.

Merkabah kavramı, eski enerjinin uzantısıdır. Bunu bırakmanı ve Merkabah olarak anladığın şeyin, zihninle tanımlanması yerine, en yüksek enerjiye getirilmesine izin vermeni önermekteyiz. Başka bir deyişle, bu kavramı, onun en yüksek hayrına salıvermeni rica etmekteyiz. Şimdi, hem senden, hem de diğer kişilerden, Yeni Çağ sanılan eski yöntemlerin çoğunu bırakmanızı istediğimizi biliyoruz. (kendi kendine güler) Cauldre bununla ilgili çok huzursuzlanmaktadır, çünkü tüm eski enerji yöntemlerine saldırdığımızı düşünüp, endişelenmektedir. Bunu yapmadığımızı size hatırlatırız. Bu eski enerji yöntemleri size bu noktaya kadar iyi hizmet etmiştir. Eğer eski enerji yöntemlerine tutunmaya çalışırsanız, gülün dikenini hissedeceksiniz. Eğer gülü alır ve (bir yandan da) eski enerji yöntemlerine tutunmaya çalışırsanız, dikenler acıya neden olacaktır. Biz sizden gülün meyvesini alıp, kabul etmenizi ve onu kontrol etmeye çalışmamanızı rica etmekteyiz.

Bu grup, yeni enerjiye girecek ilk kişilerin arasında bulunmaktadır. Eski yöntemleri kısa bir zamandır bilmenize karşın, onları bırakmanız konusunda sizi zorlamaktayız. Merkabah kavramının esası, gerçekliği olan bir alandan gelmektedir, ama bu anlam büyük ölçüde bozulmuştur. Yeni enerjide Merkabah denilen şey sizden ayrı ve farklı ve sizin dışınızda olmayacaktır. Siz, içinizden gelen bir şeye sahip olacaksınız. Bu Merkabah dediğiniz, dışsal olduğunu düşündüğünüz enerji alanına sahip olmayacaksınız. Tersine, içinizden parlayan ve büyüyen bir şeye sahip olacaksınız. Seni ve daha birçok kişiyi sahip olduğunuz kavramlar konusunda zorlamakta olduğumuzu bilmekteyiz, ama sizler bu yeni enerjiye giren ilk kişilerin arasında bulunmayı kabul ettiniz.

SORU: Hepimizi buraya çeken, bu bölgedeki (Colorado) enerji hakkında daha fazla şeyler söyleyebilir misin?

TOBIAS: Kendinizi buraya çeken SİZSİNİZ. Buranın çok güzel bir yer olduğunu anlamamıza karşın, buraya çekilmenizin nedeni pek de dünya üzerindeki enerji değildir. Kendi aranızda ve daha birçokları ile, toplanmak üzere bu yere gelmek için anlaştınız. Burası uygun olan arka planı sağlamaktadır ve bu dağlar, şehrin enerjilerinden kaçıp sığınabileceğiniz bir yeri sağlamaktadır. Shaumbra olan hepiniz zaman zaman, büyük yerleşim alanlarınızı çevreleyen yoğun enerjilerden çıkmak, uzaklaşmak, yalnız olmak gereksinimini hissettiğinizi farketmektesiniz. Bu bölgede bunu gerçekleştirebilmek için çok fırsatınız vardır. Burada, eski enerji kalıplarını ve hatta negatif enerjileri içine çekebilen belirli kayalar vardır. Siz dağlarınıza gidip de bu kayaların arasında bulunduğunuzda, onlar bu eski enerji titreşimlerinin sizden çekilip alınmasına yardımcı olur. Onlar negatif titreşimlerin çekilip alınmasına yardımcı olur. Ve sonra da, işinize devam etmek için şehire döndüğünüzde, yenilenmiş ve canlanmış olursunuz.

Ama herşeyden öte, sizi buraya çekmiş olan şey ailedir. Sizler Shaumbra olarak başka zamanlarda da birbirinize çekildiniz. Bunların içinde en güçlü olan ve anımsanan zaman, 2000 yıl önce Jeshua’nın zamanıdır. Siz aile olarak biraraya geldiniz. Sizi biraraya getiren şey çöl değildi, sizi biraraya getiren şey aileydi.

SORU: Tobias, içsel dünyamızla ilgili bilgi var mıdır ve bunun gerçekte neden meydana geldiği hakkında. Açıklayabilir misin?

TOBIAS: Dünyaya ilk geldiğinizde, biyoloji içinde değildiniz. Siz buraya geldiniz ve sonradan sizin biyolojinizi oluşturacak “tohumları” ektiniz. “Tohumlama” başka varlık türleri tarafından yapılmamıştır. Burayı ziyaret ettiniz ve dünyanızın içine ve çevresine enerjileri dokumaya başladınız. Kimliğinizin bir parçasını dünyanın çekirdeğine yerleştirdiniz ve bu, şimdi Gaia adını verdiğiniz tek bir varlığa dönüşmüştür. Sizin buraya yerleştirdiğiniz tohum enerjilerden, yaşam biçimleri, bitkiler ve biyolojik biçimler oluşmaya başlamıştır. Bu çok uzun zaman önce, ama o kadar da uzun olmayan bir zaman önce meydana gelmiştir. Şimdi, dünya sizin ve kollektif enerjinizin pek çok özünü içermektedir. Dünya, içsel dünya ve kim olduğunuz doğrudan birbirine bağlıdır. Buraya neden geldiğinizi, Gaia size sürekli hatırlatır. İçsel dünyanın enerjisine ve buraya neden geldiğinin anısına TÜMden erişebilirsin.

SORU: Tobias, ben 4 tane düşük yaptım ve şimdi mutlu bir şekilde yeniden hamileyim. Sen daha önce, gelen yeni çocukların çoğunun ölü doğabileceğinden, ama bu şekilde enerjisel bir yolun da yaratıldığından söz etmiştin. Bu benim düşüklerim için geçerli midir, yoksa söz konusu olan başka bir şey mi vardı? Bir de, hamileliğin hangi noktasında ruh doğmayı kabul eder, seçer? Ben bir ruh tarafından seçildim mi, yoksa bendeki cenin hala el konmaya açık mı?

TOBIAS: Senin sözünü ettiğin düşükler, zamanlamayla ilgiliydi. Seninle birlikte olmayı seçen meleğin gelmesi için zaman uygun değildi. Zamanlama uygun değildi, onun için de düşükler meydana geldi.

Gebe kalmak ve bir çocuğa sahip olmak arzun çok güçlüydü. Ama zaman uygun değildi. Şimdi gelmeyi seçen melek çocuk, hem dünyanın, hem de senin zamanının şimdi uygun olduğunu bilmektedir. Senin (duraklama) – biz burada melek çocukla konuşmaktayız- bu çocuk olacak varlık, özellikle senden sağlığınla ilgilenmeni istemektedir. Senin, kendini çok gerilime sokmak eğilimin vardır. Bu, çocuğu zorlamaktadır. Bu çocuğun erkek mi, kız mı olacağını sorduğunu bilmekteyiz, ama bunu şimdi açıklamak uygun değildir. Sendeki gerilim, bu çocuğun yumuşak bir biçimde dünyaya gelmesini zorlaştırmaktadır. Kendine bakmak için çok zaman harcamanda fayda vardır. Eşin olan kişi, ihtiyacın olan ilgiyi sana gösterecektir, ama bunun olmasına izin vermen gerekmektedir. Bunu geri ittiğin zamanlar vardır.

Burada söylemek istediğimiz çok şey vardır, ama bazı şeyler için bu zaman uygun değildir. Bu çocuğun taşıyacağı yeni bir enerji niteliği türünü oluşturmakta olan dinamikler söz konusudur. Bunu mümkün kılmak için çalışan çok varlık vardır, ama senin, sevgili varlık, gevşemen, derin nefesler alman ve gerilim içinde olmaman çok önemlidir. Şu anda doğru şeyi yapmakta olduğunla ilgili beklentilerin içinde olma. Bu beklentileri bırak.

Meleğin enerjisi, insan bedenine ne zaman girer? Bu değişir. Genellikle doğumdan sonraki gün(ler)de olur. Gelmekte olan melek bebekle biyolojik hücreler arasında sürekli bir bağlantı ve iletişim vardır, ancak gelmekte olan meleğin enerjisinin tamamı, doğumdan sonraki gün(ler) içinde gelir. Şimdi, öyle durumlar vardır ki, enerji yavaş yavaş gelir ve bütünleşmesi de, doğumdan sonra bir yılı alabilir. Bunun nedenleri vardır. Ama genellikle doğumdan hemen sonra bu bütünleşme gerçekleşir. Doğum meydana gelmeden önce, melek bebekle cenin arasında, enerjisel ve titreşimsel bağlantılar vardır. Doğuma yaklaşıldıkça, bunlar yoğunlaşır. Onun için senin beklentilerini bırakman bu kadar önemlidir. Sevgi ile sarıldığını bil. Sen bir sevgi selinin içindesin. Senin yanında olanların yardımını kabul et. Bu gelmekte olan çok kutlu ve özel bir çocuktur ama bu çocuk sana aynı zamanda, kendinle ilgili oldukça zorlu dersleri de öğretebilir.

Bunu da söyledikten sonra sevgili dostlar, sizinle olan zamanımızı tamamlamış bulunuyoruz. Bugün sizinle birlikte bu çemberde bulunmak olağanüstüydü. Bugün ikinci çemberde bulunan ve günlük yaşamınızdan gelenler, öğrendiğiniz şeylere hayranlık duymaktadır. Bu şeyler hakkında onlarla fazla konuşmadığınızı söylemektedirler! Sevgili dostlar, her zamanki gibi, sizi sevmekteyiz! Asla yalnız olmadığınızı bilin.

Ve öyledir.

Kırmızı Meclis’in varlıklarından Tobias, Golden, Colorado’da yaşamakta olan Geoffrey Hoppe tarafından sunulmaktadır. Tobit’in mukaddes kitabında bulunan Tobias’ın öyküsü, Crimson Circle sitesinde bulunmaktadır.

www.crimsoncircle.com. Tobias materyelleri, bedelsiz olarak dünyanın her tarafında bulunan ışık işçileri ve Shaumbra’ya, Ağustos 1999 tarihinden beri sunulmaktadır. Bu tarih Tobias’ın, insanlığın yıkım potansiyelini aşıp, Yeni Enerjiye girdiğini söylediği tarihtir.

Crimson Circle, Yeni Enerjiye geçiş yapacak ilk insan (kılığındaki) meleklerden oluşan global bir ağdır. Bu kişiler, yükseliş halinin sevinç ve zorluklarını deneyimlerken, diğer insanların da yolculuğuna, paylaşım, ilgi ve yol göstererek yardımcı olmaktadır. Crimson Circle’in sitesine her ay 40.000’in üzerinde ziyaretçi, son materyelleri okumak ve kendi deneyimlerini tartışmak amacıyla girmektedir.

Crimson Circle her ay Denver, Colorado’da, Tobias’ın, Geoffrey Hoppe kanalıyla son bilgileri sunduğu yerde biraraya gelmektedir. Tobias, kendisinin ve Crimson Council’ın (Kırmızı Meclisin) diğer semavi varlıklarının, aslında insanoğlunun kanallığını yapmakta olduğunu bildirmektedir. Tobias’a göre, onlar bizim enerjilerimizi okumakta ve biz içimizde deneyimlerken, dışardan da bakabilmemiz için, kendi bilgilerimizi bize geri tercüme etmektedirler. Crimson Circle toplantıları herkese açıktır, ama LCV takdir edilir. Katılımı gerektiren hiç bir şey ve ödenmesi gereken bir aidat yoktur. Crimson Circle, dünya çapındaki Shaumbra’nın açık sevgisi ve bağışları yoluyla bolluğu kabul etmektedir.

Crimson Circle’ın en yüksek amacı, insan melekler ve öğretmenler olarak, içsel spiritüel uyanış yolunu yürümekte olan kişilere hizmet etmektir. Bu hıristiyanlıkla ilgili bir misyon değildir. Tersine, içsel ışık, merhamet ve ilgi bulabilmeleri amacıyla, insanları senin kapına getirecektir. Kılıçlar Köprüsü’ndeki yolculuğuna başlayan bu kendine has ve değerli insan sana geldiğinde, o anda ne yapman ve öğretmen gerektiğini bileceksin.

Eğer bunu okumaktaysan ve gerçek olduğunu ve bir bağın olduğunu hissediyorsan, sen gerçekten Shaumbra’sın. Sen insan (kılığında) bir öğretmen ve bir rehbersin. İçindeki tanrısallık tohumunun bu anda ve gelecek tüm zamanlar için çiçek açmasına izin ver. Hiç bir zaman yalnız değilsin, çünkü tüm dünyada bir ailen ve çevrendeki semavi boyutlarda melekler vardır.

Bu metni lütfen ticari amaç olmaksızın ve bedelsiz olarak dağıtın.

Lütfen bu bilgiyi, dipnotlar dahil bütünüyle kullanın. Tüm diğer kullanımlar, Geoffrey Hoppe, Golden Colorado’dan alınacak yazılı onayı gerektirir.

Telif hakkı 2001, Geoffrey Hoppe, P.O.Box 7328, Golden, CO 80403.

e-posta: tobias@crimsoncircle.com. Tüm haklar mahfuzdur.

Leave a Reply